Премини към съдържание

Въпрос за автоматична скоростна кутия


Илияна

Препоръчано мнение

Здравейте,

надявам се че не досаждам пускайки тема след тема, но...тъй като още нямам опит (и нямам и книжка с указание за работа), а слушам кой какво ми казва..та....днес едни познати ми казаха, че би следвало при скоростната кутия като моята (автоматик, с механичен съединител), трябвало като спирам на светофар да изключвам на Неутрална, защото колата загрявала?!? :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

надявам се че не досаждам пускайки тема след тема, но...тъй като още нямам опит (и нямам и книжка с указание за работа), а слушам кой какво ми казва..та....днес едни познати ми казаха, че би следвало при скоростната кутия като моята (автоматик, с механичен съединител), трябвало като спирам на светофар да изключвам на Неутрална, защото колата загрявала?!? :icon_crying:

Има логика в това което са ти казали.....Тя за това е направена кутията да има Р и N като си в престой да ги използваш.......Иначе се товари съединителят......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно зависи колко време ще седиш на място - ако ще е доста не ти пречи да изключиш за малко от скорост, но ако след съвсем малко ще тръгваш можеш да си останеш - все пак нали за това е автоматик.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е този механичен съединител?

 

Така ми обясниха, че автоматик но с механичен съединител...оффф нищо не рабирам от коли :icon_blush:

Понеже карах и Волвото на мъжа ми, което е също автоматик, разликата е, че при него не се осеща когато се сменят скоростите, докато при Колта се осеща, леко придъпва.

 

Колата е Mitsubishi Colt, 2004, 1.6, 110к.с., бензин, автоматик, типтроник. Има А(автоматик), N (неутрална)и задна (не помня буквичката). Пали само когато е на N.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че Миро беше достатъчно изчерпателен! Сега и на мен ми стана ясно :) :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...