Премини към съдържание

Разкачен маркуч


Thel

Препоръчано мнение

Привет на всички. Днес установих че този маркуч (излиащ от тръбата на въздушния филтър) ми е разкачен. Та се питах какво ли съм изгубил (и каква точно е функцията му) докато е бил така?

post-3911-1218919287.jpg

post-3911-1218919299.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там трябва да влиза маркуча на отдушника от капака на клапаните........Виж да не са ти го извели някъде настрани......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не. Доколкото видях маркуча си е точно до мястото където трябва да бъде, както се вижда от снимката. Изглежда като измъкнал се, но не знам. Чудя се дали да го слагам там където му е мястото и затова търся съвет - да не би пък умишлено да е изваден с някаква цел?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:tok: По добре си го сложи на място (действително е за картерните газове) на времето тези маркучи ги откачаха на Жигули да не зацапва карбуратора но това време отмина :biker:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път като сменям въздушния филтър разкачам неволно въпросния маркуч, така че ако си сменял скоро (или не толкова скоро) филтъра си го върни на мястото му. Все пак може да се всмуче някоя мизерия през дупката... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не. Доколкото видях маркуча си е точно до мястото където трябва да бъде, както се вижда от снимката. Изглежда като измъкнал се, но не знам. Чудя се дали да го слагам там където му е мястото и затова търся съвет - да не би пък умишлено да е изваден с някаква цел?
Умишлено ги вадят когато двигателят е поизносен, и започва да духа и масло през този маркуч..........Понеже нипела е близо до филтъра и започва да го омаслява.........Като гледам при тебе е чисто наоколо, значи не вади масло........Най вероятно е измъкнат неволно.......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Умишлено ги вадят когато двигателят е поизносен, и започва да духа и масло през този маркуч..........Понеже нипела е близо до филтъра и започва да го омаслява.........Като гледам при тебе е чисто наоколо, значи не вади масло........Най вероятно е измъкнат неволно.......

 

В интерес на истината е леко омаслен. Това трябва ли да буди тревога или е нормално?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така и ще направя, но първо исках да се консултирам с вас. Да си призная не разбирам много и затова предпочитам да питам. Благодаря за разясненията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...