Премини към съдържание

Eclipse 4g63 Dohc


Препоръчано мнение

Здравейте колеги искам да питам какво стажа ако един от балансиращите валове не е на белега.
Получават се вибрации в мотора........
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги искам да питам какво стажа ако един от балансиращите валове не е на белега.

Отговорих ти по скайпа ,но нека и тук да споделя: колегата Марио64 ти каза какво се получава , но аз ще ти кажа че ако задния вал ти е зацепен неправилно, то ще се получават само неприятни вибрации около 3000 об./мин. най силно, но ако предния вал е зацепен неправилно ,тогава освен вибрациите ,ще разбиеш маслената помпа и тя няма да качва масло горе и ще блокираш мотора ..........достатъчно е да се кара така около 200км. и после ще хвърляш мотора..... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ъъ задния вал е на маслената помпа. Другия е предния. Според ориентацията на мотора в колата.
Обективно погледнато е точно така.......Но не бива да се хващаме за всяка думичка.......Просто Пламен се е объркал, но по важното е че е обяснил че става въпрос за вала който е на маслената помпа.........От там всеки може да се сети за какво говори, и кой вал е преден и кой заден........
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обективно погледнато е точно така.......Но не бива да се хващаме за всяка думичка.......Просто Пламен се е объркал, но по важното е че е обяснил че става въпрос за вала който е на маслената помпа.........От там всеки може да се сети за какво говори, и кой вал е преден и кой заден........

Ами зависи накъде е завъртян мотора, ако е откъм лявата страна ремъците ,тогава да, но ако е откъм дясната, тогава е така ,както аз казвам...........т.е. ако е за Америка колата ,тогава е с лява страна, ако е за Европа , тогава е с дясна страна..........няма никакво объркване ,просто не съм уточнил...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...т.е. ако е за Америка колата ,тогава е с лява страна, ако е за Европа , тогава е с дясна страна....
Сериозно ли двигателя за Щатите е 'обърнат'? Тогава всички Еклипси дето ги внасят от там....... :icon_crying:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли двигателя за Щатите е 'обърнат'? Тогава всички Еклипси дето ги внасят от там....... :icon_crying:

Не ...............просто това не важи за Еклипса само а за колите на :mitsu-smiley: примерно с този мотор не го влагат само в Еклипс, а и в Галанта.............виждал съм Галант в двата варианта ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли двигателя за Щатите е 'обърнат'? Тогава всички Еклипси дето ги внасят от там....... :icon_crying:

 

ако говорим за еклипс при 2 генерация американският атмосферен модел идва с друг мотор - 420а, който е крайслер, а не мицубиши. Той е огледален на 4г63.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...виждал съм Галант в двата варианта ...
Но това не значи ли че коляновия вал трябва да се върти наобратно ... на Галанта във втория вариянт?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...