Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Eclipse 4g63 Dohc


Препоръчано мнение

Здравейте колеги искам да питам какво стажа ако един от балансиращите валове не е на белега.
Получават се вибрации в мотора........
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги искам да питам какво стажа ако един от балансиращите валове не е на белега.

Отговорих ти по скайпа ,но нека и тук да споделя: колегата Марио64 ти каза какво се получава , но аз ще ти кажа че ако задния вал ти е зацепен неправилно, то ще се получават само неприятни вибрации около 3000 об./мин. най силно, но ако предния вал е зацепен неправилно ,тогава освен вибрациите ,ще разбиеш маслената помпа и тя няма да качва масло горе и ще блокираш мотора ..........достатъчно е да се кара така около 200км. и после ще хвърляш мотора..... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ъъ задния вал е на маслената помпа. Другия е предния. Според ориентацията на мотора в колата.
Обективно погледнато е точно така.......Но не бива да се хващаме за всяка думичка.......Просто Пламен се е объркал, но по важното е че е обяснил че става въпрос за вала който е на маслената помпа.........От там всеки може да се сети за какво говори, и кой вал е преден и кой заден........
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обективно погледнато е точно така.......Но не бива да се хващаме за всяка думичка.......Просто Пламен се е объркал, но по важното е че е обяснил че става въпрос за вала който е на маслената помпа.........От там всеки може да се сети за какво говори, и кой вал е преден и кой заден........

Ами зависи накъде е завъртян мотора, ако е откъм лявата страна ремъците ,тогава да, но ако е откъм дясната, тогава е така ,както аз казвам...........т.е. ако е за Америка колата ,тогава е с лява страна, ако е за Европа , тогава е с дясна страна..........няма никакво объркване ,просто не съм уточнил...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...т.е. ако е за Америка колата ,тогава е с лява страна, ако е за Европа , тогава е с дясна страна....
Сериозно ли двигателя за Щатите е 'обърнат'? Тогава всички Еклипси дето ги внасят от там....... :icon_crying:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли двигателя за Щатите е 'обърнат'? Тогава всички Еклипси дето ги внасят от там....... :icon_crying:

Не ...............просто това не важи за Еклипса само а за колите на :mitsu-smiley: примерно с този мотор не го влагат само в Еклипс, а и в Галанта.............виждал съм Галант в двата варианта ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли двигателя за Щатите е 'обърнат'? Тогава всички Еклипси дето ги внасят от там....... :icon_crying:

 

ако говорим за еклипс при 2 генерация американският атмосферен модел идва с друг мотор - 420а, който е крайслер, а не мицубиши. Той е огледален на 4г63.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...виждал съм Галант в двата варианта ...
Но това не значи ли че коляновия вал трябва да се върти наобратно ... на Галанта във втория вариянт?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...