Премини към съдържание

Хидравлична помпа на 4g63


Препоръчано мнение

Здравейте, от известно време забелязвам леко свирене от шайбата на хидравличната помпа, днес си натегнах леко ремъка и спря да свири, но при разхлабен ремък забелязах луфт в шайбата навън и навътре. Според мен не е нормално да има луфт, но искам вашето мнение по въпроса.

Според вас от какво може да е ? лагер? втулка? износена ос?

Гледах на една схемичка ,че шайбата е едно цяло с оста към нея , която завършва със шлици накрая. На схемата не се вижда да лагерува самата шайба :icon_hmm: или ако има лагер на самата ос??

Всякакви коментари и мнения ще са ми от полза преди да се обърна към "майстор".

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споко приятелю. Всички лагери си имат клас за аксиална хлабина.т.е.луфт. Тези мисля че са клас-3 т.е. с повече хлабина. А оста е направена така от ,, т ъ п и я т я п о н е ц " за да не могат Комшулар да ги произвеждат и да слагат надпис оригиналДъ . Щом си работи помпата недей да ровиш из нея за да не замирише.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема ще пиша тук.

Значи ,днес както си карам и в един момент ми светва жълтата лампичка в ляво до манометара за маслото с нарисувана количка на хлъзгав път в жълто свети лампата. Светна след като запалих и тръгнах, тя си гаснеше но тоз път си остана да свети и като спрях колата на загасен двигател и чувам бръмчи някво моторче в двигателя, отварям и гледам ,че шума идва от ..., незнам точно каква помпа е и как се вика на технически , тази пред акумолатора май няква горивна помпа или каквото е там.... та значи под самата помпа слушам ,че се върти нещо дори и при изкаран ключ( макар ,че не съм много сигурен защото веднага махнах минусовия кабел на акумолатора) ... След като си закачих пак акумолатора не правеше вече така, лампичката си изгасваше както си е редно, всичко си работеше нормално.

Каква според вас е причината за този "бъг" или ...?? Поразрових се набързо в темите, но не намерих нищо а мисля ,че бях срещал нещо за тази лампичка.

Извинявам се ако повтарям подобен проблем за който е писано.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема ще пиша тук.

Значи ,днес както си карам и в един момент ми светва жълтата лампичка в ляво до манометара за маслото с нарисувана количка на хлъзгав път в жълто свети лампата. Светна след като запалих и тръгнах, тя си гаснеше но тоз път си остана да свети и като спрях колата на загасен двигател и чувам бръмчи някво моторче в двигателя, отварям и гледам ,че шума идва от ..., незнам точно каква помпа е и как се вика на технически , тази пред акумолатора май няква горивна помпа или каквото е там.... та значи под самата помпа слушам ,че се върти нещо дори и при изкаран ключ( макар ,че не съм много сигурен защото веднага махнах минусовия кабел на акумолатора) ... След като си закачих пак акумолатора не правеше вече така, лампичката си изгасваше както си е редно, всичко си работеше нормално.

Каква според вас е причината за този "бъг" или ...?? Поразрових се набързо в темите, но не намерих нищо а мисля ,че бях срещал нещо за тази лампичка.

Извинявам се ако повтарям подобен проблем за който е писано.

 

 

 

Ами на тая лампичка доколкото знам аз отговаря ABS-а... Моторчето за което говориш е мистерия за мене, но да започнем отначало - провери бушона на ABS-а. Ако е здрав, карай колата на доктор според мене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, лампата на АБС-а. Нещото ,което е бръмчало е мисля някакво моторче на hydraulic unit-а на абс-а.

Повече така и не светна лампата и така си карам сега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да ви питам защото от скоро имам колата и видях че е много намаляла течноста за хидравликата на волана - каква течност се слага?Като отида в бензиностанцията какво да търся?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да ви питам защото от скоро имам колата и видях че е много намаляла течноста за хидравликата на волана - каква течност се слага?Като отида в бензиностанцията какво да търся?

Хидравлично масло, колега! Но първо погледни какъв цвят е твоето. Червено, жълто и т.н..... Не е желателно да се смесват различни видове. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...