Премини към съдържание

Как вървят читавите Галанти?


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Накратко целта е да се присъединя към клуба, но ще видим. Номер едно в списъка е тъй наречения модел Галант, та така и попаднах тука. Четох няколко статии, ей това прозвуча доста окуражаващо:

 

Ако все още не сте купили колата най-добре се свържете с компетентен механик или с хора от клуба. Тук има много опитни колеги, който ще Ви помогнат с радост. Успех при избора на Мицубиши. Станете един от нас.

 

Та освен да кажа "мерси" на автора, рекох да питам и некои други неща.

 

За момента си пиша някакви писма с разни германци, които ми казват обичайното: че колата е "гут", че си има "тупешейн" и всички други документи, че е на посочените в мобилето.де километри. Не знам що, ама не им вервам на такива при положение, че е обявил колата за 2000 евра. То твърде хубаво за да е истина, още по-малко, че за тая кола досега лоша дума не съм чувал, а само суперлативи. Верно, нали, че швабите са си националисти и техното е по-убаво от японското, ама тва мислене ше да им е някакъв вид наследство от Адолф.

 

Другия вариант е да почакам тука да изскочи някоя свестна оферта. В момента има една във Враца и една в Хасково, ама да си кажа честно не ми се бие толкова път.

 

Та на въпроса: искам Галант 97-99 година седан, да е с АБС и еърбегове, т.е. може и да е скромен откъм екстри. Разполагам със 3500-3600 евра. Мога ли ИЗОБЩО да намеря читава кола за тия пари на пазара или да се ориентирам към нещо друго? :drive:

 

И без да ме лъжете, нали...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как да ти кажа, поне аз си мисля, че в тези години - няма. А и ти трябват пари за обслужване. Мисля, че за тези пари по-скоро Каризма е твоето решение. А чичо Адолф го остави - по негово време техниката им може и да е била най-добрата, но сега - не е.

Относно покупката на :mitsu-smiley: - ползвай търсачката и ще се изненадаш колко добре запознат ще си с модели, цени и всичко. А после пак ще помагаме :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разглеждай профилактично раздел "Купува / Продава" във форума, защото за разлика от мобилето, тук обявите се коментират... и дори да не разбираш, има какво да прочетеш... Парите може би все още са ти малко, но според мен ако прибавиш още малко, ще се намери и Галант - въпросът е после с колко ще разполагаш за поддръжка.

 

Като цяло - има шанс, не се предавай... просто добрите резултати изискват малко време! През последните 2-3 седмици се появиха поне 4 типа във форума, невероятно нахъсани, мераклии, даваха зор, зор, зор... бяха дълбоко убедени, че са открили истинското чудо на земята за по 6-7 хил лева... и после изчезнаха...

 

Та, мисълта ми е - недей по техния път :) Питай междувременно, ако изникват въпроси... и следи, ще се изненадаш колко бързо ще има резултат. Аз самият минах по този път... видях случайно Галант... започнах да се интересувам, влязох във форума, започнах да се срещам с хора оттук - и пуф! Галантът е пред нас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Накратко целта е да се присъединя към клуба, но ще видим. Номер едно в списъка е тъй наречения модел Галант, та така и попаднах тука. Четох няколко статии, ей това прозвуча доста окуражаващо:

Та освен да кажа "мерси" на автора, рекох да питам и некои други неща.

 

За момента си пиша някакви писма с разни германци, които ми казват обичайното: че колата е "гут", че си има "тупешейн" и всички други документи, че е на посочените в мобилето.де километри. Не знам що, ама не им вервам на такива при положение, че е обявил колата за 2000 евра. То твърде хубаво за да е истина, още по-малко, че за тая кола досега лоша дума не съм чувал, а само суперлативи. Верно, нали, че швабите са си националисти и техното е по-убаво от японското, ама тва мислене ше да им е някакъв вид наследство от Адолф.

 

Другия вариант е да почакам тука да изскочи някоя свестна оферта. В момента има една във Враца и една в Хасково, ама да си кажа честно не ми се бие толкова път.

 

Та на въпроса: искам Галант 97-99 година седан, да е с АБС и еърбегове, т.е. може и да е скромен откъм екстри. Разполагам със 3500-3600 евра. Мога ли ИЗОБЩО да намеря читава кола за тия пари на пазара или да се ориентирам към нещо друго? :drive:

 

И без да ме лъжете, нали...

 

Приятелю...това което гледаш за съжаление са обявите менте май. Популярна измама в мобилето ... ако в даден момент ти поискат да си преведеш пари през Western Union то можеш да си на 200%, че е от опитите за измама...ако пича почне да ти обяснява, че еди си кой го вързал и бил в Англия и т.н пак... внимателно с по евтините коли ...повечето такива измами отговарят главно на мейл. Сериозните рядко... с тях главно по телефона.

 

Иначе отвори също този сайт: http://autoscout24.de/ Там има малко повече частни обяви, а не на автокъщи държани от албанци, сърби, турци и подобни...

 

За тези пари се съмнявам да можеш да намериш нещо след 97а...виж 97а 2000кубика може и да ти изпадне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин, ако искаш читав :plane: трябва да се отделят повече пари... Бях загледал един за 6000, ама се отказах... и сега си търся нещо хубаво :mitsu-smiley:

 

Малко офф-топик-

http://www.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=11209281717991164

това наистина ли е 173 кс и гледам, че цената му е много привлекателна :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко невъзможно ми се струва - 160 кс по-вероятно. Мисля, че е искал да напише 163, но е сбъркал.

 

И аз това си помислих... поне е на малко километри и е първи собствник..

Някаде из форума някой беше споменал, че на Горубляне имало някаква автокъща, която се занимавала само с внос на японски коли... Вярно ли или съм грешка? Далеч съм от мисълта от там да си купя кола, но все пак искам да разгледам :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин, ако искаш читав :plane: трябва да се отделят повече пари... Бях загледал един за 6000, ама се отказах... и сега си търся нещо хубаво :mitsu-smiley:

 

Малко офф-топик-

http://www.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=11209281717991164

това наистина ли е 173 кс и гледам, че цената му е много привлекателна :icon_hmm:

tazi kola se prodava ot blizo godina/izvinete me,no niamam kirilica/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин, ако искаш читав :plane: трябва да се отделят повече пари...

Аз пък смятам, че ако имаш късмет и си по-съобразителен при избора може да намериш и за 2000 - 2500 евро (от 1997г.), и докарване, регистрация и обслужване още 1000 евро - общо 3500 евро. Но трябва просто повече време да поседиш в Германия за да намериш нещо наистина изгодно. В някой градове там имат определени дни за продажби на коли, в по-големите градове всичко изгодно е купено, а в по-малките градчета има запазени и евтини автомобили - но трябва много да се обикаля!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да така е, но в моя случей нямам времето да ида до Германия, затова си търся нещо читаво тук... набелязал съм един на малко км, ще видим какво ще излезе :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още веднъж благодаря на пичовете, дето се включиха с мнения. Аз не бързам за никъде. Колата ме кефи, мога да почакам. Няма проблеми да добавя и още някой лев, все пак кола е...Мисълта ми беше да кажете каква е реалната цена за един читав Галант. Без печалбарските истории на продавача и без балъшките изхвърляния в стил "Галант, та Галант" от страна на купувача... Вярно, че е доста относително - има разни избушени каруци, дето им искат майка си и баща си. От друга страна, както някой спомена, с малко късмет и съобразителност може да излезне нещо. Другият вариант за мен лично е Волво s40 - тях ги има за тия пари и са хубави колички. Днес ходих на Горублене да фърля едно око, ми то там имаше само един Галант и той беше комби. Останалите явно съм ги пропуснал или просто автоджамбазите не са им големи фенове. Затова пък е пълно с Алфи, Фиати и Опели. "Браво" да искаш, братче.

 

За пръв път купувам кола и една фраза нещо не ми стана ясна:

на Горубляне имало някаква автокъща, която се занимавала само с внос на японски коли... Вярно ли или съм грешка? Далеч съм от мисълта от там да си купя кола, но все пак искам да разгледам

Приятел, какво по-точно имаш предвид? Не видях нищо чак толкова страшно на Горублене, само цените са малко по-високи от тия в нета, ама то е защото хората обичат да се пазарят. Освен това джамбазите и те трябва да се хранят, а за пушека дето го дишат там по цял ден па хич не им завиждам. Според мене е мит това, че всяка втора кола, дето е там е трошена или й е взета душата. Нагледал съм се по пътищата на автовози и съвсем рядко съм виждал чупени коли.

 

В момента в Мобиле.бг има няколко обяви за Галанти и доста повече за s40-ки/при тях има повече избор/:

За 7200-7300 се предлагат три Галанта, Син и два в Бордо. На снимките изглеждат добре. Има и едно Врачанско, също изглежда читаво - 8600 е. Това би трябвало да е реалната цена на Галантите, по моя сметка. Но то пък е август 99 - та пак не е ясно дали няма нещо.

 

Много лошо като няма голям избор човек.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...