Премини към съдържание

Моторно масло и горивен филтър


Препоръчано мнение

Ама то не стига до долната чертичка, мъничко под средата, та доливам да е на мах... Ама ако трябва - няма проблеми, каквото с 2 - такова и без тях! Господи, като знам какво маслоналиване падаше на предната.... това е направо нищичко!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама то не стига до долната чертичка, мъничко под средата, та доливам да е на мах... Ама ако трябва - няма проблеми, каквото с 2 - такова и без тях! Господи, като знам какво маслоналиване падаше на предната.... това е направо нищичко!

 

При теб поне както казваш, че правиш големи преходи и т. е. колата не работи в съвсем тежък режим - плюс това като се долее малко нали се опреснява. Така че 11000 км. би трябвало да са напълно нормално. А бе номера е да е хубаво маслото, да не е ментак че ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е съвсем точно, за всеки автомобил производителя дава нормите, друг е въпроса дали се спазват точно и дали всички четат точно всичките изисквания които ако са спазени е валиден определения междусменен период. Обикновенно със звездичка отблязват че се намаляват при експлоатация в тежък режим, с лоши горива и т.н. В България едва ли има автомобил който да не е експлоатиран в тежък режим (комбинация от лоши горива, кратки преходи, много голям пробег в градски условия и т.н). Така че всеки сам да си прави сметката, аз не бих рискувал и поне за по-старите автомобили (над 5-6 години) бих си сменял маслото на 10 000км или един път годишно, което настъпи първо, не ми се правят експерименти и икономии от масло и маслен филтър.

 

 

Всичко това е ясно, с режимите на експлоатация, интервалите, и т.н.

 

Но на никой не му пука дали е тежък или лек режим, повечето хора изобщо нямат предства от тези неща и ръководствата на книжките надали са ги чели някога. Просто маслото се сменя веднъж годишно, колкото км, толкова.

 

Това е само факт...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При теб поне както казваш, че правиш големи преходи и т. е. колата не работи в съвсем тежък режим - плюс това като се долее малко нали се опреснява. Така че 11000 км. би трябвало да са напълно нормално. А бе номера е да е хубаво маслото, да не е ментак че ....

Аааа, Велико, никакви ментаци, Мотул и толкоз!

За режима на работа - не бих казал, че не е на моменти "съвсем тежък"... Слабичък изглеждам, ама с тези мускули на десния крак.... Все пак в по-голямата част от времето колата работи в температурен режим, така че..... Въртя много километри, ама... какво пък, въртя ги с удоволствие с тази кола!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това е ясно, с режимите на експлоатация, интервалите, и т.н.

 

Но на никой не му пука дали е тежък или лек режим, повечето хора изобщо нямат предства от тези неща и ръководствата на книжките надали са ги чели някога. Просто маслото се сменя веднъж годишно, колкото км, толкова.

 

Това е само факт...

Сега ме уби! Там поне не се ли следи това - сервизи, гаранции....

Боже, дали сменя редовно маслото немеца, на когото дадох за 10 годишна разработка чисто новият си Outlander?!?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цитат - ,,Не съм луд. Живея до границата с Холандия и тук всички карат на газ. Гаранцията на колата за мен е няколко месеца, до тогава тя ще си покаже всичките дефекти. След това слагам газова виалле, защото колата работи идеално с нея. Интересува ме този мотор мивек дали е с меки клапани и дали може да се сложи газ> за гди знам че е невъзможно. Това ми е въпроса? От гаранцията нямам файда. Набутват ми масло 4 литра по 20 еуро литъра и всичките им цени за филтъри са тройни.,, ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ това го беше написал един колега съвсем скоро за новия си Лансър.Ами той е българин,ще го разберем човека.Но дали и немците или който и да е друг навън мислят така.Да кажат хората които живеят там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...
Здравейте колеги, някой може ли да даде впечатления от маслата на Yacco?

 

За масла много е говорено и писано и всяка марка звучи като реклама :icon_dance:

 

п.с. Аз лично ползвам тези масла от 10 г. !!! ако го нямаше това масло бих ползвал Motul или Bardahl

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...