Премини към съдържание

температура на таблото


Препоръчано мнение

Зравейте,колеги.Става въпрос за Лансер 10 1.8 MIVEC 2010г.От скоро забелязвам ,при нормално загряла кола,при по-дълго спускане по наклон на 5-та предавка без газ индикаторът за температуа в таблото пада с едно деление.Мисля,че до сега не беше така.Какъв може да е проблемът?

Редактирано от biskata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карай си колата и не се притеснявай, при дълго спускане и ниска температура е нормално да спадне стрелката на термометъра защото двигателя не гори гориво от което да се отделя топлина.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен - не е нормално !

Тоест, на загрял мотор - стрелката за температурата на таблото -> трябва да  "кове" на определено място,  и НЕ МЪРДА - при каквито и да е условия !

Дали ще спускате - на неутрална, или на скорост, дали ускорявате - вентилаторите (охл. радиатор и ако има климатик - те компенсират.).

Температурни датчици (диагностика-какво вижда ЕКУ-то), термостат... Този, за стрелката на таблото - не е "отговорен"/важен  за смесообразуването.

Успех !

Редактирано от George_B
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Как може да се притеснявате, че ви пада температурата на мотора... притеснявайте се ако ви се покачва над работната температура!

Съвсем нормално е при описаната ситуация мотора да се охлажда. При движение по инерция моторът работи като помпа за въздух. Гориво не се впръсква, единствено се компресира въздух в цилиндрите, който допълнително охлажда мотора. Отделно въздушния поток обдухващ радиатора охлажда. Не му бери грижа нормално е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 3/12/2024 at 2:47 PM , biskata написа:

...От скоро забелязвам ,при нормално загряла кола,при по-дълго спускане по наклон на 5-та предавка без газ индикаторът за температуа в таблото пада с едно деление.Мисля,че до сега не беше така.Какъв може да е проблемът?

 

На 4/3/2024 at 10:40 PM , LiX написа:

Как може да се притеснявате, че ви пада температурата на мотора... притеснявайте се ако ви се покачва над работната температура!

Съвсем нормално е при описаната ситуация мотора да се охлажда. При движение по инерция моторът работи като помпа за въздух. Гориво не се впръсква, единствено се компресира въздух в цилиндрите, който допълнително охлажда мотора. Отделно въздушния поток обдухващ радиатора охлажда. Не му бери грижа нормално е.

LiX, уверен ли си ? Термостатът - за какво е ? ... Датчиците за охл. течност/радиатор/перки... ? За красота ?...

... Отделно въздушния поток обдухващ радиатора охлажда...

...Донякъде, зависи от скоростта, също и колко е замърсен радиатора... 

Преценяйте си !...

Форумът не е това, което беше преди време ! Изумен съм...

... 

Редактирано от George_B
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, George_B написа:

 

LiX, уверен ли си ? Термостатът - за какво е ? ... Датчиците за охл. течност/радиатор/перки... ? За красота ?...

... Отделно въздушния поток обдухващ радиатора охлажда...

...Донякъде, зависи от скоростта, също и колко е замърсен радиатора... 

Преценяйте си !...

Форумът не е това, което беше преди време ! Изумен съм...

... 

О да, уверен съм :) Термостатът е прост механичен клапан, не го намесвай. Датчици за радиатор и перки няма :) Има за температура на охладителната течност.

Перките започват да духат според параметрите в една таблица е ECU-то, в която присъстват скоростта, температурата и условие дали работи климатика. Лично съм настройвал бившето ми Evo X да пуска перките 6-7 градуса по-рано от заводските параметки. Пак казвам, охлаждането на мотора при каране по инерция е съвсем нормално.

За едно си прав, форумът не е както беше преди 15 г. Направо е замрял, както и марката Мицубиши между другото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...