Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

температура на таблото


Препоръчано мнение

Зравейте,колеги.Става въпрос за Лансер 10 1.8 MIVEC 2010г.От скоро забелязвам ,при нормално загряла кола,при по-дълго спускане по наклон на 5-та предавка без газ индикаторът за температуа в таблото пада с едно деление.Мисля,че до сега не беше така.Какъв може да е проблемът?

Редактирано от biskata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карай си колата и не се притеснявай, при дълго спускане и ниска температура е нормално да спадне стрелката на термометъра защото двигателя не гори гориво от което да се отделя топлина.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен - не е нормално !

Тоест, на загрял мотор - стрелката за температурата на таблото -> трябва да  "кове" на определено място,  и НЕ МЪРДА - при каквито и да е условия !

Дали ще спускате - на неутрална, или на скорост, дали ускорявате - вентилаторите (охл. радиатор и ако има климатик - те компенсират.).

Температурни датчици (диагностика-какво вижда ЕКУ-то), термостат... Този, за стрелката на таблото - не е "отговорен"/важен  за смесообразуването.

Успех !

Редактирано от George_B
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Как може да се притеснявате, че ви пада температурата на мотора... притеснявайте се ако ви се покачва над работната температура!

Съвсем нормално е при описаната ситуация мотора да се охлажда. При движение по инерция моторът работи като помпа за въздух. Гориво не се впръсква, единствено се компресира въздух в цилиндрите, който допълнително охлажда мотора. Отделно въздушния поток обдухващ радиатора охлажда. Не му бери грижа нормално е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 3/12/2024 at 2:47 PM , biskata написа:

...От скоро забелязвам ,при нормално загряла кола,при по-дълго спускане по наклон на 5-та предавка без газ индикаторът за температуа в таблото пада с едно деление.Мисля,че до сега не беше така.Какъв може да е проблемът?

 

На 4/3/2024 at 10:40 PM , LiX написа:

Как може да се притеснявате, че ви пада температурата на мотора... притеснявайте се ако ви се покачва над работната температура!

Съвсем нормално е при описаната ситуация мотора да се охлажда. При движение по инерция моторът работи като помпа за въздух. Гориво не се впръсква, единствено се компресира въздух в цилиндрите, който допълнително охлажда мотора. Отделно въздушния поток обдухващ радиатора охлажда. Не му бери грижа нормално е.

LiX, уверен ли си ? Термостатът - за какво е ? ... Датчиците за охл. течност/радиатор/перки... ? За красота ?...

... Отделно въздушния поток обдухващ радиатора охлажда...

...Донякъде, зависи от скоростта, също и колко е замърсен радиатора... 

Преценяйте си !...

Форумът не е това, което беше преди време ! Изумен съм...

... 

Редактирано от George_B
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, George_B написа:

 

LiX, уверен ли си ? Термостатът - за какво е ? ... Датчиците за охл. течност/радиатор/перки... ? За красота ?...

... Отделно въздушния поток обдухващ радиатора охлажда...

...Донякъде, зависи от скоростта, също и колко е замърсен радиатора... 

Преценяйте си !...

Форумът не е това, което беше преди време ! Изумен съм...

... 

О да, уверен съм :) Термостатът е прост механичен клапан, не го намесвай. Датчици за радиатор и перки няма :) Има за температура на охладителната течност.

Перките започват да духат според параметрите в една таблица е ECU-то, в която присъстват скоростта, температурата и условие дали работи климатика. Лично съм настройвал бившето ми Evo X да пуска перките 6-7 градуса по-рано от заводските параметки. Пак казвам, охлаждането на мотора при каране по инерция е съвсем нормално.

За едно си прав, форумът не е както беше преди 15 г. Направо е замрял, както и марката Мицубиши между другото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...