Премини към съдържание

Ламбда сонда?


smallbug

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

преди минути ми светна Check Engine-лампата по време на път. Промяна в работата на двигателя не усетих.

Веднъж вече имах преди година този проблем- оказа се скъсан кабел на ламбда сондата. Свързаха го, но ме предупредиха че ламбда сондата реагира бавно. Предполагам, че отново имам подобен проблем или просто сондата се е повредила.

Та сега на въпроса- намерих в ebay универсална сонда с отопление NTK (нищо не ми говори марката, но е 43 евро). Някакви "За" или "Против" универсалните сонди?

 

И един допълнителен въпрос ако някой е сменял на 4G92- достъпа отгоре дали е удобен за смяна на сонда при горещ двигател.

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_thumbup: както винаги BAlexandrov на висота!

 

Благодаря! Явно не съм подходил много сериозно към търсенето на марката, щом излиза NTK=NGK.

Вярно че един от резултатите беше подобен, но го помислих за имитация от рода Adidas / Adibas :rolleyes:

Освен това я продават без щекер, та станах подозрителен. Сега всичко е ясно.

Ако сега някой каже и за достъпа за смяна :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Не писах продължение, тъй като се оправи от самосебе си, но забелязах нещо друго. Лампата на чека светва само след дълги етапи (около 200 км) с продължителна голяма скорост 140/160 км/ч. Оправя се като покарам в задръстване около 3-4 километра. :rolleyes:

Иначе имам първия показан вариант на разположение на сондата.

Само за информация> сонда НТК с отопление без куплунг е 49 евро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен преди 2г.светваше от време на време през зимата и сложих нова минерална вата защото старата беше останала една коричка,повече не е светнала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...