Премини към съдържание

Тонколони в предните врати


mali

Препоръчано мнение

Отпред трябва да са елипси, интересувам се и от двата размера.

Обмислям да сменям предните, защото нещо много пищят, на задните да сложа и пищялки.

Гледах едни, май-бяха малко по-големи 50W 46лв бройката, елипси.

Основния проблем е в широчината на десния говорител....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И как така ще сложат отпред кръгли. Аз от дясно напипвам само един говорител, ако е кръгъл трябва да е доста малък. Като се стопли трябва да го поразчаркя, таман ще очистя и филтъра на климатика, ако успея...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за оригиналните под таблото.......и от ляво и от дясно да ги пипаш, все си е 10 сантиметров кръгъл говорител.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще стане в най-скоро време 10x15 елипса минимум 35W....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще стане в най-скоро време 10x15 елипса минимум 35W....

 

Само не знам къде ще им намериш място без сериозни доработки, щото е доста стеснено там и едвам тия се събират. По добро развитие за отпред има на вратите, там стават 16.5 см. говорители. Пък и вратите си имат място щото са предвидени за заводски монтаж.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По добро развитие за отпред има на вратите, там стават 16.5 см. говорители

 

Елипсата ще влезне без проблем, само трябва да се съобрази със ширината от дясно.

 

Това на вратите ще е малко "цигания", предпочитам си оригиналното. Иначе имам два Blaupunkt-а от едно време от опела уникални...

 

Обмислям и варианта като за начало отзад да сложа две пищялки и да видя какво ще се получи и дали ще свирят по-равномерно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Елипсата ще влезне без проблем, само трябва да се съобрази със ширината от дясно.

 

Това на вратите ще е малко "цигания", предпочитам си оригиналното. Иначе имам два Blaupunkt-а от едно време от опела уникални...

 

Обмислям и варианта като за начало отзад да сложа две пищялки и да видя какво ще се получи и дали ще свирят по-равномерно...

 

Ако с тоя вариант дето описваш постигнеш качествено звучене, аз ще съм мераклия да ми го демонстрираш. :icon_thumbup: Но за звука никога не се знае до като не се чуе на живо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първото нямам 2-3000 лева за качествено озвучаване, даже нямам и желание за такова. Искам просто отпред да не пищи, докато одзад думка. Това е...

 

 

Иначе идеята е:

 

Пищялки отзад, ако резултата не ме задоволява, сменям тези отпред. Ако те вземат да свирят по-добре от задните :D сменям и задните и едно ново CD или стъпало, като в този случай вече звъня на един приятел, който се занимава с тези неща и ще се изчисли какви говорители да се сложат и какви отвори, да се подсили кората и да стане като басрефлекс, но вече става въпрос за доста повече средства, а целта за сега е да стане с минимални такива.

С две думи за сега само ще пробвам първата част, останалото евентуално чак лятото...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах, че по-рядко нещо от 4x6 елипсите нямало....

 

Гледам тези пионерчета:

http://www.electron.bg/product_info.php?products_id=1810

Дали са по-добри от оригиналните, също така ми е интересно тези 35Hz как ги възпоизвеждат... (гледам при Hertz за този размер >70Hz);

 

В крайна сметка почва да ми се върти идея да направя кутии за блаупунктите и да ги навра по някакъв начин там - от ляво какво място има като дълбочина ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези Пионерчета както и да ги гледаш са 13см и освен във вратите другаде няма да станат, а ако ще е там по-добре 16,5см.......... В таблото където е мястото на оригиналните колони се събират само 10см кръгли говорители, елипси няма да навреш. Как ги гледаш и мислиш незнам ама....... А иначе 35Hz с 13см говорител се вадят само на думи, няма друг начин.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някакви мнения за Hertz ECX-100 или DCX-100 ?

 

При всички случаи ще се провери обстойно, дали не може по някакъв начин да се навре нещо по-голямо. Ако се прави нещо ще е когато температурите се покачат трайно над 0° C, така че има доста време. За сега съм взел едни пищялки, да тествам отзад какво ще стане. Интересно ми е отзад какви точно са говорителите...

Намерих 40 ватовия Hertz за 109лв, намерих и въпросните пайнерки 4"x6" в мазето на братчеда

Ама нещо не вдъхват доверие. Даже се сетих, че тези, които съм наврял в корите на опела са пак 40W реални и имат някъде над 1.5см ход...

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

Късно , но все пак: най-евтиния вариант е да се сложат хубави пищялки отпред и отзад и готово.Става прилично! Все пак и е абсолютно евтино.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То отпред си пищи на поразия. Може да се сложи LPF филтър на предните + пищялки и мисля че ще вадят по приличен звук до някаква стойност, след това ще дрънчат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Рзглеждам car audio варианти и за сега съм се спрял на Blaupunkt MP 58, в упътването му пише че поддържа 4 колони по 4 ома до 50 вата. Оригиналните тонколони на Каризма 1.6 1998г 4 ома ли са? Мисля да си остана с оригиналните колони поне за сега. Не съм голям аудио манияк :)

 

П.С. Пиша в тази тема, за да не пускам нова, а и тук като гледам се е писало за повече от колони в предните врати :)

Редактирано от Chushev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че бяха 8 ома 15 вата реални, всичките. Тези 50W са някъде 25-30W. Трябва да има в спецификациите нещо като "Continuous output", там са ти реалните стойности, другите как точно ги измислят немога да ти кажа. За нещо по-качествено ти трябват поне 300лв за говорители и пак леко съмнително, дали ще се получи достатъчно добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че бяха 8 ома 15 вата реални, всичките. Тези 50W са някъде 25-30W. Трябва да има в спецификациите нещо като "Continuous output", там са ти реалните стойности, другите как точно ги измислят немога да ти кажа. За нещо по-качествено ти трябват поне 300лв за говорители и пак леко съмнително, дали ще се получи достатъчно добре.

 

Ето от спецификациите

 

Output power:

- 4 x 18 watts sine at 14.4 V and 1%distortion factor at4 ohms.

- 4 x 26 watts sine in accordance with DIN 45324 at 14.4 V at 4 ohms.

- 4 x50 watts max. power

 

Ако колоните в колата са 8 ома ще има ли проблем с този плеър?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами би трябвало пак да свири. Не съм 100% сигурен че са 8 ома вградените. Сложи го и после виж как свири. Ако ще слагаш отпред има един модел на Pioneer с доста добри капаци, които ще подхождат на вратите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тонколони няма да сменям. Само искам да сменя оригиналното радио на колата, което е само с касетка.

 

А къде мога да проверя колко ома са ми колните!? Из интернет никъде не намирам. На самите тонколони пише ли нещо, да знам дали има смисъл да ги ръчкам да проверя?

Редактирано от Chushev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж на самите колони трябва да пише колко ома са, ако не пише взимаш един мултицед и ги мериш, 99% съм сигурен че са 4 ома.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж на самите колони трябва да пише колко ома са, ако не пише взимаш един мултицед и ги мериш, 99% съм сигурен че са 4 ома.

 

На задните пише 4 ома 15W. Предните едва ли ще са повече омове.

 

А за да сменя касетофона трябва ли да разглобявам част от таблото или ще стане и само ако развъртя болтовете на касетофона и го извадя?

Редактирано от Chushev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...