Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Space Runner


Препоръчано мнение

Здравейте,фенове на Mitsubishi!Mного бих искал и аз да се присъединя към вас.Oриентирал съм се към модела Space Runner.Прочетох всичко във форума(надявам се),естествено не всичко запомних и далеч не всичко разбрах.За мен автомобила като такъв е тerra incognita.Затова моля за още малко информация.Например-модела Space Runner,се изработва само и единствено в Япония,но има ли разлика в изпълнението за Европа и това за техния пазар?И ако има,възможно ли е по VIN-a да се разбере конкретния автомобил за кой пазар е?И друго-доколкото разбрах,след 2000г. на този модел се монтира двигател GDI,а преди тази година какви са двигателите?Предварително благодаря на всички,които ще ми отговорят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

относно информация за Рънър-а можеш да разгледаш тук: http://catalog.auto.ru/catalog/cars/mitsubishi/space_runner/

 

Иначе по ВИН-а може да се разбере къде е произведена. Можеш да разбереш за колата от тук: http://www.avtosdelka.ru/carsinfo/vin.php?car=Mitsubishi

 

 

Успех :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на Chepa!Разгледах давата сайта,обаче възникна друг въпрос-при моделите до 1999 с 1,8 двг има две модификации-N11Wи N21W-първия е с предно предаване,а втория е 4x4.Та въпроса е този номер на модификацията има ли го някъде на видно място по купето?Питам,защото аз съм от Русе и ще ходя тия дни до Варна да гледам един такъв Runner.Там няма да имам нет под ръка да направя справка и искам да мога да се ориентирам на място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм 100% сигурен, но мисля, че го има на табелката с данните. Тя се намира под капака на двигателя в задния край на коша - погледни там. Все пак разликата е 4х4, това можеш лесно да го установиш дори само по документацията на колата

Двигателя е 4Г93, супер изработка. Не знам как е 2.0, чувал съм само хубави неща и за него. Този е пушка, съвсем непретенциозен и много здрав и надежден. Носи на газова уредба, колегите дори му слагат обикновена. Наистина супер двигател! и колата, де! Изключително доволен съм

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като ще ходиш на оглед прочети това: http://www.mitsubishibg.com/do.php?page=4&...&id_rec=145 ако още не си го направил. За мен беше много полезно. Разпечатай си разшифровката на VIN кода. Вижда се лесно. Като отвориш капака на автомобила е отсреща в средата. Има го и на ламаринена табелка и щампиран върху купето. Аз карам Вагон 96 г. с двигател 2.0 16V (133 Hp). за сега никакви проблеми. Пъргав и гъвкав. Само данъка е малко по-нагоре спрямо 1,8 . Удобно шофиране, добра видимост, всичко по таблото ти е под ръка. Прекрасен автомобил. Успех в избора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Газова уредба-да.Обаче доколкото разбрах от четеното във форума,по-добре е газов инжекцион.Иначе какво би ме посъветвал по-специфично, на което да обърна внимание при огледа?Или да гледам за нещата на които по принцип се обръща внимание?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм открил нещо специфично досега. Основните неща гледай. Двигател, ходова част, скоростна кутия(понякога превключването не е много гладко, но всички са така) Резни я да я видиш как е във всичките и диапазони на работа... Спирачки (и спирачни дискове - да не са надрани, да не са криви - внимавай и за това)... Моята няма АБС. Гледай да е запазена - волан, скоростен лост, педали, табло, салон... Маслото... Отношението към интериора в повечето случаи е и отношение към колата като цяло. Ми това е.

Аз като я купувах моята бях с приятел... Той ми прави най-често колите, когато не е свободен DJ-я и общо взето той ми я избра (под заплахата, че ако вземе трошляк - ще я прави той). Мога да ти кажа какво гледа той - При запален двигател маха капачката на маслото - да не духа много и дими, майонеза да няма, да не е почерняла от нагари(не, че не се измиват)... Да не си помислиш само, че не трябва да духа изобщо, няма как да стане, ама и да не пуши кат' комин. При запален двигател запуши ауспуха - дявол знае защо, може би да види евентуално за компресия, че си нямахме уред, ако имаш - най-добре я замери. Ама я загрей първо. Съединителя - дръпни ръчната и се опитай да тръгнеш. Ако е заминал - ще пребуксува....

Това е, колега, успех! И да се похвалиш! Изборът ти е много добър, ще останеш доволен!

За газовата - аз лично си сложих ГИ. Еваллата му, никакви грижи, върви, като нова. Ако ще слагаш - съветвам те да е ГИ, Плевен ти е наблизо, иди при производителя и си нямай други грижи! 1200 лв струва, избива се за 15 - 17 000км. А аз за няма 9 мес и врътнах 32х и все едно не съм я слагал....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте,фенове!И аз съм вече в джаза-Mitsubishi Spase Runner '98-а,предно предаване,1,8cc,абе ясно ви е за какво става дума...сега спирам,защото вълнението е голямо и буквите ми се размазват...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еееее, най-после! Честито, колега, с радост и здраве да я караш! Да си я гледаш, тя да те слуша, да си се обичате взаимно! Колицата е супер, ще останеш доволен! Честито! Безаварийно и умната!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,rosko!аз карам,както се казва умерено,в рамките на закона...днес успях да го регистрирам.мъкаааа,мъкаааа...както и да е!отправям молба към всички русенци,горди собственици на :mitsu-smiley: да ме насочат към читав сервиз или майстор,за да направи обслужване на Runner-а!за което им благодаря предварително...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има доста русенци! Няколко спейс стара там. Разгледай по темите и им пиши лични, доста се навъдиха от Русе, ама така си и трябва, де, Русе е хубав град!

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,rosko!аз карам,както се казва умерено,в рамките на закона...днес успях да го регистрирам.мъкаааа,мъкаааа...както и да е!отправям молба към всички русенци,горди собственици на :mitsu-smiley: да ме насочат към читав сервиз или майстор,за да направи обслужване на Runner-а!за което им благодаря предварително...

Здрасти,и аз на скоро си купих Mitsubishi Space Star,работя като шофьор обиколил съм няколко сервиза и направо незнам къде да се спра,може би при Дидо Лаков

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен ангренажен ремък,масло,филтри-маслен,въздушен и бензинов,какво друго е необходимо да се сменя на Space Runner.номера на рамата е:

JMBSNN11WWU002688.Питам,защото тука чета за ролки,водни помпи...тези неща трябва ли да се сменят?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Освен ангренажен ремък,масло,филтри-маслен,въздушен и бензинов,какво друго е необходимо да се сменя на Space Runner.номера на рамата е:

JMBSNN11WWU002688.Питам,защото тука чета за ролки,водни помпи...тези неща трябва ли да се сменят?

 

Ролката на ангренажния ремък трябва да се смени по преценка на майстора, ако нямаш точна сервизна документация на колата преди това.

Правилото е да се сменят на около 100 хиляди ролките и на около 60-70 хиляди оригиналните ремъци, преди да са преминали сроковете.

Другите неща, които си описал не се сменят, ако нямат повреди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За агренажа - добре е да се смени и водната помпа. Моята не я смених при смяната на ремъка и само 3 месеца по-късно текна. Но дори да я оставиш - задължително си смени семеринга на коляновия вал. И той 3 мес по-късно текна... Пък си е хамалогия този ремонт и е добре да сменяш наред. За ролкта е ясно. Добрата новина е, че нашите двигатели имат един ремък и една ролка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих в един сервиз да питам какво масло да сложа на Runner-а,онзи влезе в Auto Data и там излезе,че трябва да е 15w40,синтетично.Правилно ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как така хем 15W40, хем синтетично? Сигурен ли си че правилно си го разбрал?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами така пишеше и човека го коментира като много особено масло!ще проверя и на друго място!относно марката спомена за Мобил или Титан!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих в един сервиз да питам какво масло да сложа на Runner-а,онзи влезе в Auto Data и там излезе,че трябва да е 15w40,синтетично.Правилно ли е?

Не..........първо няма 15W40 синтетично масло ..............2. за твоя мотор по спецификации го дават 10W40 полусинтетика............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички!Съгласен съм-най-вероятно аз не съм разбрал правилно...вижте каква оферта ми направиха в един сервиз:

FT 5308-филтър бензинов................................48,60

FT 5407-филтър маслен......................................8,20

PA 7270-филтър въздушен...............................38,80

5352 XS-ремък ангренажен..............................77,20

VKM75002-лагер..............................................94,70

4Pk773-ремък канален.....................................14,80

5PK1133-ремък канален...................................20,30

VALVOLINE DURABLEND 10W40,полусинтетика...58,20

360,79

за труда-70 лв.разбрах,че ангренажния ремък е Гейтс,или нещо подобно.другите неща не разбрах от кои производители са!как ви се струва?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството че този лагер е по скъп от оригинален, цената на въздушния филтър нещо висока (моя го взех за 20-на лева) за бензиновия също но не съм запознат много с материята така че изчакай някой от колегите да коментира. Лично аз поне с ангранажния ремък не рискувам!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...