Премини към съдържание

Carisma Review


Pepper

Препоръчано мнение

Статия от: The Sunday Times

 

Mitsubishi Carisma

 

Mitsubishi Carisma е кола, която разделя на две мненията. Нейните поддръжници

изказват мнение, че колата е добър пример, за това докъде е стигнало развитието на

колите през годините. Тя е, както казват, евтина за купуване и поддържане и

удобна и лесна за управление.

 

Критиците от друга страна казват точно обратното, че тази кола е перфектен

пример на това какво не трябва да бъде една модерна кола. Стила на колата е скучен,

двигателят муден и интериора депресиращ.

 

В основата си и двата типа хора са прави. Каризмата никога не е възнамерявала да предложи

много в посока за лидерство в класа или динамика при управлението. Откакто Мицубиши нахлува на европейската

сцена, фирмата винаги се е старала да заложи на сигурност, отколкото да влага рискове

във високо рискови експерименти.

 

Произведена в Холандия и пусната на пазара в края на 1995 г., Каризма

е апел към европейските вкусове конкуриращи се в цените и нивата на оборудване, които

съблазняват купувачите насочили се към други доказани производители.

 

Приложените модерно-производствени техники доказват, че Каризмата е сглобена

добре таблото приляга отлично и е добре завършено, дори и на по-старите модели.

 

Да се разположиш комфортно в Каризмата си, не би трябвало да е предизвикателство за Вас. Шофьорите имат възможност да регулират прецизно както седалката си, така и волана на колата. Отзад пространството за краката на пътниците е изравнено с най-добрите в класа. Ясните и големи уреди на таблото дават на шофьора цялата необходима информация, докато обикновената, но ефективна отоплителна система осигурява

комфортна среда. Колата издава годините си с мястото за багаж и слаба стерео система.

 

Мощността идва от сравнително къс списък с двигатели. Два бензинови двигателя се предлагат

в началото на производството, а дизел се добавя през Април 1997 г. Основният бензинов двигател -

88 к.с., 1.6 литра е прекрасен, ако не сте в постоянно бързане, но настъпите ли го повечко става рязък,остър и малко шумен. По-големият 114 к.с., 1.8 литра двигател, винаги е бил по-популярен сред закупуващите си нова кола. Продажбите на дизеловия агрегат никога не са били масови с мощност от 89 к.с. може и да е икономичен, но не вдъхновява купувачите. Представянето на новия 1.8 Gasoline Direct Injection (GDI) бензинов двигател с мощност 125 к.с. през октомври 1997 година, ефикасно превръща дизела в неуместен двигател. Този двигател е заклеймен да достави динамиката на бензиновия двигател с икономията на дизеловия и днес тези GDI модели са най-желаните "употребявани" момчета.

 

Поведението на Каризмата на пътя, до голяма степен отговаря на външния и вид: Адекватност. Смяната на скоростите е лесно, поведението на пътя е доста предвидимо и спирачките отлично разпределени. Управлението е леко, липсва "усилието" на волана, което повечето шофьори ще усетят след няколко седмици кормуване.

 

VITAL STATISTICS

 

Model: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI Equippe

Engine: Four-cylinder, 1834cc

Power: 125bhp

Transmission: Five-speed manual

Fuel: 44.8mpg (combined)

Performance: 0-60mph: 10.0 sec/max 125mph

 

 

Реших и аз да допринеса с малко информация. Извинявам се за качеството на превода, но толкова можах собственоръчно.

 

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

post-1579-1204097055.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей искам само да питам като си писал за разхода 44.8 MPG(miles per galon), това в какви галони се определя, защото англииския е 4.55 литра, а американския е 3.78. И аз бях на MPG, ама сега като махнах клеймите на акумулатора и ги сложих пак, на борд компотера :) стана в литри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти ме уби незнам. Ако може някой по-компетентен да ти отговори! Превеждал съм от английски вестник, ако това ти помага.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей искам само да питам като си писал за разхода 44.8 MPG(miles per galon), това в какви галони се определя, защото англииския е 4.55 литра, а американския е 3.78. И аз бях на MPG, ама сега като махнах клеймите на акумулатора и ги сложих пак, на борд компотера :) стана в литри.
Английски ... освен ако това не е ревю на първата Каризма изнесена за Щатите. :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако не греша това прави 44.8 mpg = 71.86 km с 4.55 литра, което на мен ми се вижда малко трудно изпълнимо. Ако съдя по моята Каризма - многократно съм я засичал и дава следния комбиниран разход с 10 л. около 125-135 км. Но ако е извънградско спокойно се побира в 44.8 mpg.

 

П.п. Исках да кажа, че статийката е старичка и се отнася само за моделите 1995-1999 година!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, мисля че е възможно, обаче трябва да кара някой с олимпийско спокойствие. Моята е 2000г. онзи ден я засякох градско при агресивно каране дава разход 7.6, а на извънградско с 80-90 и да свети GDi eco ми дава някъде към 5.1.

:icon_clap: на :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и едно малко сравнение между старите и новите двигатели, ако това може да се нарече сравнение. Не съм голям специалист в областта, но в крайна сметка май излиза, че GDi е с по добри данни от колкото MIVEC като изключим претенциите си към горивото(за поддръжката на MIVEC не знам нищо).

 

Model: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI Equippe

Engine: Four-cylinder, 1834cc

Power: 125bhp

Transmission: Five-speed manual

Fuel: 6.5ltr (combined)

Performance: 0-60mph: 10.0 sec/max 200kmh

 

Model: Mitsubish Lancer 1.8 - МІVЕC

Engine: Four-cylinder, DOHC 16-Valve, 1798cc

Power: 143bhp

Transmission: Five-speed manual

Fuel: 7.8ltr (combined)

Performance: 0-60mph: 9.8 sec/max 204kmh

 

Като се има в предвид, че разработката на GDi е от преди 10г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...