Премини към съдържание

Влага в колата


doko

Препоръчано мнение

искам да попитам дали някои има проблем като моя.

сега като е студено и в колата се задържа много влага,

направо стъклата стават много мокри

добре че вентилатора работи и предното стъкло се изсушава

това става дори и докато парното е пуснато

благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

искам да попитам дали някои има проблем като моя.

сега като е студено и в колата се задържа много влага,

направо стъклата стават много мокри

добре че вентилатора работи и предното стъкло се изсушава

това става дори и докато парното е пуснато

благодаря предварително

 

Важно е парното/климатика или там с каквото се топлиш :) да смуче въздух от вън. Възможно е също да се получава и от това че филтъра на купето е мръсен..., също така когато колата е с пуснат климатик духа по-сух въздух :mitsu-smiley:

p.s. има и други варианти, но дано да не е нещо такова - радиатор на парно и т.н.

Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такъв проблем. Според мен двете най-големи вероятности са филтъра и вероятността отнякъде да влиза въздух отвън - уплътнения на вратите или нещо подобно. При мен кондензацията се получава точно поради втората причина - шофьорската врата ми е изметната, през нея влиза влажен въздух, който вътре от температурата в купето се кондензира и готово. Затова колкото е по-влажно навън - толкова повече конденз става вътре, т.е. кондензацията се получава не е толкова от студа, колкото от влагата навън. Един приятел имаше същия проблем и след като смени филтъра, през който минава влизащия отвън въздух, нещата се оправиха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Притокът на въздух отвън е задължителен в студено време! Ако не ми беше неудобно - щях с големи букви да го напиша! Запотяването става или от филтърчето за приток на въздух отвън (когато е запушено), или от проблем в отварянето на клапата за приток. Или защото си я затваряте, че да ви е по-топло. Не знам с другите диаманти как е, но моят има такова парно, че чак ще ме изпари, дори като стопли на дълъг път не пускам вентилатора да духа!

Отваряйте си клапите за приток на въздух отвън!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам с другите диаманти как е, но моят има такова парно, че чак ще ме изпари, дори като стопли на дълъг път не пускам вентилатора да духа!

Отваряйте си клапите за приток на въздух отвън!

 

Как се отваря/затваря тази клапа? И може ли да работи парното а, а вентилаторчето да се спира?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Притокът на въздух отвън е задължителен в студено време! Ако не ми беше неудобно - щях с големи букви да го напиша! Запотяването става или от филтърчето за приток на въздух отвън (когато е запушено), или от проблем в отварянето на клапата за приток. Или защото си я затваряте, че да ви е по-топло. Не знам с другите диаманти как е, но моят има такова парно, че чак ще ме изпари, дори като стопли на дълъг път не пускам вентилатора да духа!

Отваряйте си клапите за приток на въздух отвън!

 

При мен действа. От една седмица нямам проблем, а клапата я затварях защото през седмицата като карам само до работа и обратно и духа топло много по силно, а и във задръстванията не влиза дим от другите коли ,но вече си я държа отворена защото да се запотява е по кофти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да споделя - аз пък имам малък проблем с влагата на дълъг път ако сме двама или повече човека в колата. Сменил съм филтъра на климатика и съм оставил да влиза въздух отвън, но пак се запотяват стъклата след известно време. Коментирал съм това и със колега, който има същия Галант - и при него е така. Явно купето е много добре изолирано :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...