Премини към съдържание

Детонационния датчик


tonino

Препоръчано мнение

Здравейте,датчика,който се намира отзад в блока до стартера това ли е детонационния датчик?И какви са симптомите когато той не работи ? И как може да се диагностицира? (4G92) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да се закачи на тестер, какви са ти оплакванията?

 

Колега благодаря за схемата,за сега нямам оплаквания,но се интересувам за да се запозная с този въпрос,защото не съм много на ясно с този датчик,какви са му симптомите.

Впрочем аз го нямам за проблем,но при загрял двигател на празен ход ,когато подам рязко газ двигателя не реагира на момента ,а поема близо след секунда.Възможно ли е проблема да е от този датчик?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,датчика,който се намира отзад в блока до стартера това ли е детонационния датчик?И какви са симптомите когато той не работи ? И как може да се диагностицира? (4G92) :)

 

 

Ще разбереш по това че колата ще започне да ускорява лошо, и в определени обороти да почуква аванса. Това са най-често срещаните симптоми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даваш газ-колата бучи,като за 10000 оборота,а върви като за москвич.Компа мисли,че има детонации и връща аванса-така предпазва мотора.Може да има и др.симптоми вероятно.Но мисля, че задължително ще ти светне чек енджина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даваш газ-колата бучи,като за 10000 оборота,а върви като за москвич.Компа мисли,че има детонации и връща аванса-така предпазва мотора.Може да има и др.симптоми вероятно.Но мисля, че задължително ще ти светне чек енджина.

Благодаря за отговорите на всички,но дали ще ми чука аванса при условие ,че няма делко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...