Премини към съдържание

От динамото ли е?


Препоръчано мнение

Здравейте, собственик съм на две Мицибишита - Колт и от вчера на Каризма. Проблема е с Колта-а, който сега не е в движение. Карах по магистралата към София и забелязах, че всички светлини (фаровете, таблото, дори запалката отказа) започват да намаляват, докато след няколко км колата оугасна. Обитах се да я запаля с бутане, тръгнах, но след няколо км пак спря. Някой има ли представа на каво може да се дължи това? Казаха ми че или е от димото или акумулатора, но акумулатора го смених скоро. Понеже оставих колта в Пловдив при един приятел и ще трябва да пътувам, за да я прибера, дайте съвет за добър сервиз в Пловдив?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ти ли светна червената лампичка с акумулаторчето?

Симптомите сочат към повреда в генератора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа нямах много време да видя какво свети, защото щаха да ме отнесат без фарове (беше през ноща), но мисля, че не светеше. Просто постепенно намаляха всички светлини в колата до една. Когато спря фаровете почти не светеха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа нямах много време да видя какво свети, защото щаха да ме отнесат без фарове (беше през ноща), но мисля, че не светеше. Просто постепенно намаляха всички светлини в колата до една. Когато спря фаровете почти не светеха.

И аз мисля (дори съм сигурен), че имаш повреда в генератора, който е спрял да зарежда и акумулатора се е изтощил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, собственик съм на две Мицибишита - Колт и от вчера на Каризма. Проблема е с Колта-а, който сега не е в движение. Карах по магистралата към София и забелязах, че всички светлини (фаровете, таблото, дори запалката отказа) започват да намаляват, докато след няколко км колата оугасна. Обитах се да я запаля с бутане, тръгнах, но след няколо км пак спря. Някой има ли представа на каво може да се дължи това? Казаха ми че или е от димото или акумулатора, но акумулатора го смених скоро. Понеже оставих колта в Пловдив при един приятел и ще трябва да пътувам, за да я прибера, дайте съвет за добър сервиз в Пловдив?

 

 

Колега, проблема е в генератора.Виж първо ремъка дали е достатъчно опънат или има износени четки и евентуално реле.Въпроса е отработен.Четки стават от жигула, с малко преработка.Има ги оригинални , заедно с релето.Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моята кола регулатора е изведен външно още като я взех - регулатора по принцип е

вграден заедно с четките в алтернатора, но се прекъсва едната четка и се свързва към

извода и 2-та кабела се ползват за външния регулатор, става всякакъв ;-)

Минуса е, че лампата за акумулатора не свети, може да се изведе още един кабел от

допълнителните диоди, но не е такъв проблем, като се има предвид че имам волтмер на таблото ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...