Премини към съдържание

Студено време - разход на нафта


margarit

Препоръчано мнение

Търсих по форумите има ли зависимост: студено време/разход на нафта но не намерих отговор.

Карам Каризма 1.9 TDI и понеже ме мързи, ходя с нея на работа, която е на три километра от вкъщи.

Сабален е по студено и колата не може да загрее нормално, на обет и вечерта също. Обаче взе да гори много, по мой

сметки около 8,5 - 9/100 км., то не че и нафтата е евтина ама пък чак толкоз.

 

Приемам всякакви мнения и да видим накрая някой може ли да ме мине по разход. :first: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търсих по форумите има ли зависимост: студено време/разход на нафта но не намерих отговор.

Карам Каризма 1.9 TDI и понеже ме мързи, ходя с нея на работа, която е на три километра от вкъщи.

Сабален е по студено и колата не може да загрее нормално, на обет и вечерта също. Обаче взе да гори много, по мой

сметки около 8,5 - 9/100 км., то не че и нафтата е евтина ама пък чак толкоз.

 

ПРИЕМАМ ВСЯКАКВИ МНЕНИЯ И ДА ВИДИМ НАКРАЯ НЯКОИ МОЖЕ ЛИ ДА МЕ МИНЕ ПО РАЗХОД :first: :icon_thumbup:

Сам си си дал отговор на въпроса ти........просто не влиза в нормален темп. режим :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За по няколко километра да се изминава и на сегашните температури, то е ясно че ще ти вдига разхода. То за толкова стрелката на термометъра дори не може да отлепи. И при мен е същата работа като се кара на къси разстояния и с големи престои. Като загрее двигателя на нормална температура, също и отихва доста - предполагам и при другите дизели е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

бензин, дизел, газ - колеги, зима е! за 3 км в Троян (без тукашните задръствания) - забрави да загрее. И как няма да харчи? Нормално е! Първо - загряването на двигателя започва от -5С (примерно). докато стопли до 40С (когато ми се включва газта) - минават сигурно 10 мин. И си харчи, как няма да харчи! Зима ееееее. И какво като имам газ? карам си почти на бензин градско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

бензин, дизел, газ - колеги, зима е! за 3 км в Троян (без тукашните задръствания) - забрави да загрее. И как няма да харчи? Нормално е! Първо - загряването на двигателя започва от -5С (примерно). докато стопли до 40С (когато ми се включва газта) - минават сигурно 10 мин. И си харчи, как няма да харчи! Зима ееееее

:icon_bye: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми здраве дае. И както са казали умните хора: Вънка вие вук, вътре мааме пръжки с лук.

Ша караме на тази диета, с по-малко нафта. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При цена на нафтата 2,10 и 1 час за 10 километра през "чудните" столични задръствания, с цялата кретения съчетала грубост, наглост, дебелоочие, самочувствие и пр. и, която се е струпала по светофарите на София, камиони, бетоновози и т.н. аз лично заложих на придвижването с градския транспорт и после пеша. Само вечер като се прибера си припалвам :mitsu-smiley: и си стоя вътре докато си "разблъндичка" маслото.

В събота и неделя смятам да си покарам Лансерчето, и ей така за кеф да си изгоря малко нафта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...
При цена на нафтата 2,10 и 1 час за 10 километра през "чудните" столични задръствания, с цялата кретения съчетала грубост, наглост, дебелоочие, самочувствие и пр. и, която се е струпала по светофарите на София, камиони, бетоновози и т.н. аз лично заложих на придвижването с градския транспорт и после пеша. Само вечер като се прибера си припалвам :mitsu-smiley: и си стоя вътре докато си "разблъндичка" маслото.

В събота и неделя смятам да си покарам Лансерчето, и ей така за кеф да си изгоря малко нафта.

аз съм същия колега, лятно време през деня с колело - вечер с кола, а сега в студа с градския защото ми е гратис, но вечер само с кола, макар, че вече в София няма час пик, щом в 2 сутринта за половин час се предвижих от руската църква до Ялта, и това става все по редовно, но никой не прави нищо по въпроса е това е България :icon_rock: :mitsu-smiley: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Не си търсил качествено! Тук си пишем по този въпрос ;) Но общо взето е нормално да е по-висок от колкото лятото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...