Премини към съдържание

Масло за скоростна кутия...


Препоръчано мнение

Мисля, че четах някъде из форумите нещо по въпроса но сега ненамерих...Та леко ми прихъркват скоростите и от трета трудно минавам на втора...с междина газ няма проблем...колата е на 150 000км и съм убеден, че е с оригиналното масло (или това което е останало от него)...Искам да си сменя маслото в кутията и да видя дали ще има подобрение...кажете ми какво масло да купя като марка и вискозитет, и колко масло събира кутията...Да уточня става дума за 1.6 16V 90 Hp...незнам скоростната кутия дали е различна от 1.3 и 1.6 (големия батко)...Благодаря предварително!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз налях MOTUL полусинтетика 75W90 - 21,50лв. за л.

Моята кутия по книга дават да събира 2,1л. а тя събра 2 л.

Като гледам в ръководствот скорустните кутии на 4G13 и 4G92 за лансър и колт след 96-та са еднакви (F5M41)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз налях MOTUL полусинтетика 75W90 - 21,50лв. за л.

Моята кутия по книга дават да събира 2,1л. а тя събра 2 л.

Като гледам в ръководствот скорустните кутии на 4G13 и 4G92 за лансър и колт след 96-та са еднакви (F5M41)

А старото масло беше ли изцапано или по бистро беше...........?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи маслото да е 75W90 и да си взема 2 литра...а последно пълна синтетика или полусинтетика? Пълната синтетика не е ли за нови автомобили? Кажете и каква марка да взема...Парите не ми се свидят пък и става дума само за 2 литра. А и още един въпрос..смяната лесна ли е? Т.е. сам ли да се захвана или да я заведа на майстор?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смяната е лесна стига да имаш необходимите инструменти. Източваш старото масло от пробката, завиваш я и след това от отвора намиращ се малко по-нагоре сипваш масло докато започне да излиза от отворчето, което означава че си налял достатъчно. След това стягаш и готово. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А старото масло беше ли изцапано или по бистро беше...........?

Е ми как да ти обясня беше полупрозрачно с оранжево-кафеникав цвят.

А бе в сравнение с това което налях си беше доста изцапано.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото TAZ. Значи сам ще го сменя! Кажете само синтетика или полусинтетика и препоръчайте ми марка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

здравейте неска източих маслото и се чудя какво масло да сложа ,до дясната врата пише че е използвано GTX 10\40 никаде неможах да намеря такъв ваобще има ли ? и кое масло е най добре да се сложи Имам Колт 97-ма 1.3 12v help!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте неска източих маслото и се чудя какво масло да сложа ,до дясната врата пише че е използвано GTX 10\40 никаде неможах да намеря такъв ваобще има ли ? и кое масло е най добре да се сложи Имам Колт 97-ма 1.3 12v help!

Пиши по четливо..........

Това GTX 10/40 е на Castrol........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...