Премини към съдържание

Топка на скоростен лост...


AlexG

Препоръчано мнение

Колеги, някой до сега свалял си си е оригиналната топка на скоростния лост? В началото ми тръгна, като че ли с резба, но стигна до някъде и вече се върти безконечно без да мога да я извадя, сякаш я задържа нещо. Ако знаете как става, моля за малко разяснения. :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой до сега свалял си си е оригиналната топка на скоростния лост? В началото ми тръгна, като че ли с резба, но стигна до някъде и вече се върти безконечно без да мога да я извадя, сякаш я задържа нещо. Ако знаете как става, моля за малко разяснения. :help:

Дръпния нагоре.Не е на резба,просто е набита на лоста :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На резба е, че даже има и контра гаика. Ама как е завита тази контра не ми е ясно. Сигурно пак някоя специална японска технология. :icon_blush: С повече сила се развива, ако успееш да я изкараш така само нагоре, значи е разлепена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че е на резба, защото в началото си тръгна нормално и съвсвм логично усилието намаляваше, докато се стигна до положение да се върти свободно без да може да излезе (явно от контра гайката).Въпреки всичко ще продължа с опитите. Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че е на резба, защото в началото си тръгна нормално и съвсвм логично усилието намаляваше, докато се стигна до положение да се върти свободно без да може да излезе (явно от контра гайката).Въпреки всичко ще продължа с опитите. Благодаря!

Ами моята беше набита.В горният краи на лоста ема едни като ромбоитчета.Това е за дизела за бензина незнам.Онзи ден я сменях че ми омразна :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Колта и на Вагончето и двете ми са на резби, лично съм ги развивал топките, ако има нещо общо с Каризмата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм още защото не съм имал време, даже днес по обяд пак заминавам в командировка, благодаря за вниманието. Искам колегата ico icov да ми поясни повече за тези ромбоитчета, не ми стана много ясно. Просто се дърпа нагоре или се освобождава някаква контра (напромер с отверка) от вътрешна страна?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм още защото не съм имал време, даже днес по обяд пак заминавам в командировка, благодаря за вниманието. Искам колегата ico icov да ми поясни повече за тези ромбоитчета, не ми стана много ясно. Просто се дърпа нагоре или се освобождава някаква контра (напромер с отверка) от вътрешна страна?

дерпаи нагоре и варти.поне така е на моето :mitsu-smiley: края на лоста е с тези ромбоитчета и просто топката е пресована за тях.твоята просто мойе да си е направила канал някаде и затова да варти безконечно.а за да си по сигурен вземи един нож и изрежи гумат за да се убедиш как е закрепена.аз поне така направих :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги, благодаря за съдействието!Действително топката на скоростния лост е набита. Края на лоста за скоростите завършва с един елемент, който е набразден (както каза колегата ico icov на ромбоидчета). Вади се като се дърпа силно и леко се разклаща. Лошото е че не можах да ползвам новата топка, която си бях купил. Ако я сложа няма да мога да включвам на задна, защото няма празен ход за движение на ринга за задна скорост. За сега оставам със старата. Успех на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...