Премини към съдържание

Влизам в бокса


rosko

Препоръчано мнение

ама че работа, протече като лейка! сега отивам да видя какво ще излезе. не е маркуч, гледах, гледах, ама трябва да се вдигне. мирише ми на водна помпа... пак добре, че не е на път. ако някой се е сблъсквал с подобен проблем - да сподели, след няколко часа ще съм тук, да си сверя часовника. ама че работа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ама че работа, протече като лейка! сега отивам да видя какво ще излезе. не е маркуч, гледах, гледах, ама трябва да се вдигне. мирише ми на водна помпа... пак добре, че не е на път. ако някой се е сблъсквал с подобен проблем - да сподели, след няколко часа ще съм тук, да си сверя часовника. ама че работа

Водна помпа........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях в същата ситуация. За секунди останах без антифриз. Оказа се, че трябва нова водна помпа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ама че работа, протече като лейка! сега отивам да видя какво ще излезе. не е маркуч, гледах, гледах, ама трябва да се вдигне. мирише ми на водна помпа... пак добре, че не е на път. ако някой се е сблъсквал с подобен проблем - да сподели, след няколко часа ще съм тук, да си сверя часовника. ама че работа

 

 

И аз съм имал подобна случка и то веднага след ремонт на двигателя /смяна на глава/. При мен се оказа че на самата глава откъм ангренажа има запресована тапа на водната магистрала - голяма приблизително около Ф25 мм. - и точно тя беше избила де.

Само че ти си с друг двигател. Казвам го като възможност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

оказа се гарнитурата на водната помпа, ама вържи попа да е мирно селото - смених помпата. сега ще се оплача тук, а ако не се види от много хора - ще постна нова тема.

КОЛЕГИ, ПОБЕСНЯХ!

както казах по-горе, текна като лейка точно, когато сипах антифриза. доливах, за да се добера до Симеоново, където живее моя приятел, монтьор и т.н., пък взе, че спря. не тече, не губи течност, нищо. оправи се, ще рече човек, ама аз не правя такива неща и компромиси - влязох в бокса. на следващата сутрин отивам в Балкан партс. давам талона, казвам годината, двигателя, всичко. за толкова имам акъл. да им обяснвам за какво кола иде реч, предния ден звъних по тел и казаха - имаме, ела. дават водната помпа, цената не е лоша и потеглям. софия, задръстване в 9, нормално. пръснахме я ние, какво да видим. помпата ама коренно различна. ами сега? пича си дал колата на гаджето да ходи някъде извън сф. та взехме от комшията една баничарка, без спирачки (сервото не бачка) и 3-та скорост, едва се добрахме до центъра. видях, че ми е просълзил семеринга на коляновия вал и реших (естествено) да го сменя. взех старата помпа, показах им я, те ми доставиха набързо и през тва време се разровиха по каталози да ми дадат семеринг. бе пичове, за какво са тези каталози? толкова ли е трудно да намериш нещо в тях? дадоха ми този път правилната помпа, но семеринг 0.5мм по-голям външен диаметър. щото не съм се сетил да взема стария. хайде обратно в Симеоново. и? ядове, не влиза. то мръкна, то стана чудо, ние и двамата бесни........ аз трябва да пътувам на другия ден за Сливен, че ракийка да варя.... що псувни изпсувах, ама няма накъде, тел. на чичо да ходи на казана, извинения..... такааааа. не свършваме дотук, обаче

на другия ден аз решен да не ходя в този магазин, отивам в отсрещния. обяснявам, нося семеринга, казвам за отпред на двигателя откъм ремъка и пр, давам пак 10 кинта и потеглям. монтаж, палиш - тече масло като лейка. ама тече! ние двамата вече ще литнем от нерви. демонтаж (който е правил знае каква заигравка е) - поглеждаме - семеринга с обратна посока на въртене и каналчетата направо изцеждат маслото. ама кой да се сети! а и аз не съм майстор, не го знаех.... ама тези в магазиноте за какво саааааааааа? качихме се пак на баничарката, отидохме до семинарията - има магазин за семеринги, маркучи, електроди, клингирити, ремъци - много разнообразие, добро качество и супер цени. купих си семеринга, пак монтаж, тестване и за Сливен. докато се прибера - почти я бяха сварили. два дни само нерви. за какво са им хубави цените, като ми изгубиха времето, дадах маса пари за бензини, скапани семеринги и прочее? какви хора работят в тези магазини? имат си каталози, имат си дори компютри.... ами ако плащах труда? ха кажете. да не говорим, че не свещенодействах да си сваря ракийката....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ремонта в моя случай не е скъп. просто приятеля ми, който ми прави ремонтите ми е скъп, аз за него също, приятели от повече от 20 години сме. човекът е изключителен механик, макар да не се занимава вече професионално (друг бизнес завъртя). а дали семеринга ми е излязъл повече от оригиналния? ми сметни. 2 семеринга по 10 лв и един от 3.80. 3 слизания от симеоново до центъра. и два дни загубено време. ако може някой да ми сметне времето и нервите - аз ще дам още 2 пъти по толкова пари. още ме държи яда. Ми нали с талона напред влизам в магазините. може и неточен каталог да е и 0,5мм повече да показва. ама водната помпа нямаше абсолютно нищо общо с моята. и?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, съжалявам за преживяването . То и аз имах подобно , само дето ставаше дума за друг елемент....привидно прост...но моята история беше същата - 3 пъти до магазина , но имаше и чуствително завишаване на цената на крайния продукт ...та вместо 80 , накрая стана "имаме само оригинален 180 лв", а изобщо не стана дума за "Ще ви върнем 80-те. ако искате другаде да търсите" ......та така ...ама не се кося много ...вече ...тогава направо ми идеше да ги запаля тия юнаци.... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
оказа се гарнитурата на водната помпа, ама вържи попа да е мирно селото - смених помпата. сега ще се оплача тук, а ако не се види от много хора - ще постна нова тема.

КОЛЕГИ, ПОБЕСНЯХ!

както казах по-горе, текна като лейка точно, когато сипах антифриза. доливах, за да се добера до Симеоново, където живее моя приятел, монтьор и т.н., пък взе, че спря. не тече, не губи течност, нищо. оправи се, ще рече човек, ама аз не правя такива неща и компромиси - влязох в бокса. на следващата сутрин отивам в Балкан партс. давам талона, казвам годината, двигателя, всичко. за толкова имам акъл. да им обяснвам за какво кола иде реч, предния ден звъних по тел и казаха - имаме, ела. дават водната помпа, цената не е лоша и потеглям. софия, задръстване в 9, нормално. пръснахме я ние, какво да видим. помпата ама коренно различна. ами сега? пича си дал колата на гаджето да ходи някъде извън сф. та взехме от комшията една баничарка, без спирачки (сервото не бачка) и 3-та скорост, едва се добрахме до центъра. видях, че ми е просълзил семеринга на коляновия вал и реших (естествено) да го сменя. взех старата помпа, показах им я, те ми доставиха набързо и през тва време се разровиха по каталози да ми дадат семеринг. бе пичове, за какво са тези каталози? толкова ли е трудно да намериш нещо в тях? дадоха ми този път правилната помпа, но семеринг 0.5мм по-голям външен диаметър. щото не съм се сетил да взема стария. хайде обратно в Симеоново. и? ядове, не влиза. то мръкна, то стана чудо, ние и двамата бесни........ аз трябва да пътувам на другия ден за Сливен, че ракийка да варя.... що псувни изпсувах, ама няма накъде, тел. на чичо да ходи на казана, извинения..... такааааа. не свършваме дотук, обаче

на другия ден аз решен да не ходя в този магазин, отивам в отсрещния. обяснявам, нося семеринга, казвам за отпред на двигателя откъм ремъка и пр, давам пак 10 кинта и потеглям. монтаж, палиш - тече масло като лейка. ама тече! ние двамата вече ще литнем от нерви. демонтаж (който е правил знае каква заигравка е) - поглеждаме - семеринга с обратна посока на въртене и каналчетата направо изцеждат маслото. ама кой да се сети! а и аз не съм майстор, не го знаех.... ама тези в магазиноте за какво саааааааааа? качихме се пак на баничарката, отидохме до семинарията - има магазин за семеринги, маркучи, електроди, клингирити, ремъци - много разнообразие, добро качество и супер цени. купих си семеринга, пак монтаж, тестване и за Сливен. докато се прибера - почти я бяха сварили. два дни само нерви. за какво са им хубави цените, като ми изгубиха времето, дадах маса пари за бензини, скапани семеринги и прочее? какви хора работят в тези магазини? имат си каталози, имат си дори компютри.... ами ако плащах труда? ха кажете. да не говорим, че не свещенодействах да си сваря ракийката....

ае братле ти до сега не си ли разбрал че да ходиш по маистори е все едно да ходиш по бърза помощ. Едно правят(не поправят) а още повече развалят

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ае братле ти до сега не си ли разбрал че да ходиш по маистори е все едно да ходиш по бърза помощ. Едно правят(не поправят) а още повече развалят

Пич, нищичко не си разбрал! смяна на водна помпа, когато не е вързана за ремъка (агренажен) си я сменям и сам. човекът, при когото ходя да ми прави колите е невероятен механик, подчертавам - механик - от електроника нищо не разбира, когато и каквото не може да ми оправи (жило на километража, напр.) - ме праща при изпитани майстори, които ми го ремонтират. всичко и за всичко знае (читави майстори - кой какво прави, кой е добър. ако не знае - пита, казват му и аз отлитам натам). 20 год сме приятели и ме обслужва безплатно, въпреки и неговото съкратено време. както на всички, то не ни достига. гадното е там, че освен моето - загубих и неговото време, от което ми става още по-гадно и неудобно. ако му бях платил - нямаше да ми е толкова кофти, ама както каза - нямаш толкова пари....

ПРИЯТЕЛ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, съжалявам за преживяването . То и аз имах подобно , само дето ставаше дума за друг елемент....привидно прост...но моята история беше същата - 3 пъти до магазина , но имаше и чуствително завишаване на цената на крайния продукт ...та вместо 80 , накрая стана "имаме само оригинален 180 лв", а изобщо не стана дума за "Ще ви върнем 80-те. ако искате другаде да търсите" ......та така ...ама не се кося много ...вече ...тогава направо ми идеше да ги запаля тия юнаци.... :)

как да ти кажа... и аз не се кося уж много вече, ама само при спомена и пощурявам.

майната и на ракията, която не можах да си направя кефа да сваря. майната им и на парите, ама 2 дни са си 2 дни. и не само мои, ами и на приятел. здраве да е.... и безаварийно (поне на дълъг път)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

как да ти кажа... и аз не се кося уж много вече, ама само при спомена и пощурявам.

майната и на ракията, която не можах да си направя кефа да сваря. майната им и на парите, ама 2 дни са си 2 дни. и не само мои, ами и на приятел. здраве да е.... и безаварийно (поне на дълъг път)

 

случват се такива работи.

 

важното е да се приемат със спокойствие и философска нагласа.

 

можеше например да ти изтече антифриза докато караш и да ти прегрее мотора, едновременно скъсвайки и ангренажа.

 

следва обява "Продавам Спейс без двигател...."

 

късмета е бил на твоя страна обаче.

 

нищо не пречи да занесеш едно шише или дамаджана ракия на приятеля си, и да го изпиете например

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

оооооооооооооооооооооооооо! само дамаджана да е! дори го калесах с бутилче шотландска! ние си се имаме много и си печем части от животни най-редовно!

верно е така, ако беше текнала на магистралата пустата му помпа - беля работа щеше да стане! най-малкото (щото съм прегрявал коли и много, ама много ме е страх от това) и си следя температурата, дори да я бяхусетил, че загрява и да чакам пътна помощ. което пак си е беля. тези мои перипетии се случиха в софия, където има магазини 1000, ами ако беше в Сливен? сети се за кво иде реч..... мани, малкият дявол е бил тогаз на смяна....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...