Премини към съдържание

Проблем ли е ?!


SlowDead

Препоръчано мнение

Писах преди време ,но никои не ми отговори..

В крайна сметка трябва ли да духа от капачката за маслото или не.. доста различни отговори чух от каквито и да е майстори .. и повечето твърдят че трябвало да духа .. на стария ми колт колкото си спомням даже не полъхваше от там а на този които имам сега си духа и то доста стабилно .. иначе колата не харчи масло .. някои ми казват няма как да не духа от там а други ми казват лошо е това че духа или сегменти или нещо други не е в ред .. и всеки пита масло дали гори.

Когато отворя капачката на маслото се чува един звук подобен на ... как да го опиша (фу фу фу фу фу фу фу фу) а като си сложа ръката на 5 санта над дупката се осеща че духа.

До нас има един друг колт само че е 1.3 и тои духа но по-малко ...

И аиде преди време дж-я мисля ми каза да я закарам някъде в поморие .. явно там има някви маистори на нашата марка.. ще ми кажеш ли точния адрес да я разходя до там някои ден. Иначе колата си дърпа доста добре.Мерих и компресията 12 на всички цилиндри .. а на стария беше 14.5 но на различни места я мерих.

Благодаря за отговорите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

аиде бе хората с колт 1.6 споделете ... нали има колеги с такива коли тук ... не става въпрос за ево все пак

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аиде бе хората с колт 1.6 споделете ... нали има колеги с такива коли тук ... не става въпрос за ево все пак

Не са в Поморие вече , а в сл. бряг, до колкото аз разбрах по телефона е точно на автогарата ............Другия вариант е да отидеш в Бургас в Хонда сервиза ,който се намира на изхода за Созопол...........забравих бул. как се казваше........

По въпроса - трябва да духа ,но умерено, малко , не много ................тъй като казваш че си мерил компресията, значи вс. е наред, но ако се съмняваш че все пак много духа ,значи имаш запушен отдушник за картерните газове, обикновенно той седи на капака за клапаните и е маркуч,който отива в въздуховода на смук. колектор.........ако искаш извади го и виж дали изпуска газове през него.............като вадиш маркуча обаче ,затапи отвора на смук, колектор, тъй като ще почне да смуче въздух от там и мотора ще промени работата си, твърде вероятно е да ти светне и чек-а ,( ако е нов автомобила ) защото ще взима въздух след МАФ сензора и ще бърка работата на инжекциона......... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят мотор е същият и той така духа. Видя го майстор-приятел и ми каза: "-Духа но в границите на нормалното, недей бра грижа!" Така, че като не ти бара масло и ти върви добре колата какво си се умислил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

направих клипче как духа мотора и какъв звук се чува само че стана около 200 мб..

ще го кача на някои сървър и ще постна линк тука които иска да го свали и да го види :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и мойто духа слабо-щом не ти гори масло и върви добре по добре не я пипай :icon_n_king: че не се знае на какъв майстор ще попаднеш :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и мойто духа слабо-щом не ти гори масло и върви добре по добре не я пипай :icon_n_king: че не се знае на какъв майстор ще попаднеш :icon_hmm:

там е въпроса че моето май не духа малко ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...