Премини към съдържание

Проблем с ел. инсталация...


Препоръчано мнение

Абе оня ден се качвам в колата и почват едни странни работи....:

 

Касетофона ми се включва и изключва, аварийните не винаги се включват, парното не духа, а се включва когато включа габаритите....

 

После слизам от колата, вадя ключа, отварям вратата и то свири се едно съм оставил фаровете. Слизам гледам габаритите светят!?!?!?!? По едно време спират да светят и аз спокойно си тръгвам... Почва да ми се включва и изключва алармата, габаритите също... Затова сега като сляза от колата разкачам акумулатора и така....

 

Някой ако може да даде акъл ще съм му много благодарен...!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах Ауди и ми се случи същото нещо. Оказа се, че е попаднала вода в блока за управление на посочените от теб неща. А най-готиното беше като ми се включваха аварийните по време на движение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че може да е нещо свързано с намокрени куплонзи или не дай боже блока :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ако искаш да се срещнеме да ти дам един специален шпрей за ел инсталация ще си пръснеш навсякъде където виждаш куплузи и няма да имаш проблем :dance: Във блока може да е влезнала вода. Но е много малко вероятно :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам подобен проблем когато сум на контакт всичко си бачка нормално но когато изкл от контакт но не на краиното положение ми светят левите габарити когато изкл до край спират но ако оставя на фарове ми светят десните ??? И още нещо на лансера ми 91 г има ли такава сигнализация да не си забравям фаровете щото нищо не църка

Имам някакви съмнения да не е объркано нещо в контактния ключ ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на теб какъв ти е проблема, но на мен в главния сноп жици ми бяха прогорени 10 жици... :icon_doh: Така че си за жичкаджия, но за добър такъв... B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май ще трябва не че не може да де кара и така но ме дразни .

А за сигнализацията трябва ли да имам нещо да писука , става вапрос дали е прецакано или си няма оригинално

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност имаш такова (малка сирена) което "писука". Буксата му се намира зад касетофона...

 

Това че габаритите ти бачкат дори при изключена кола не е добре. Може и на теб централния токоподаващ кабел да е прогорен някъде и да дава напрежение преди да влезе в купето. Това че не се случва всеки път е защото при движение на колата две (или повече) жици се допират и съответно като минеш през някоя дупка спират да се допират и т.н. - кръговрат... :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли като се замисля зад касетофона имаше доста изскубнати кабели дето като вързах касетофона за нищо не бяха може да ми го няма тоя зумер или там каквото е и да е вързано нещо грешно.

А за тези кабели дето могат да са прегорени каде се намират да ги погледна ?И дали някой има ел.схема да видя тези кабели зад касетофона за кво са...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е по-добре майстор да ти погледне кабелите, за да не си създадеш по-големи главоболия и после да :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля като колегата - отиди на майстор братле, защото може по зле да стане. Само че да е майстор, защото иначе ефекта е обратен...

 

Моите прогорени кабели бяха в основния сноп кабели който минава под радиатора.... :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

здравейте!и аз бих искал да си намеря ел схема за мойто митсу и от доста време се ровя из разни сайтове и нищо не си намерих а имам съвсем малък проблем който си мисля 4е мога да си оправя стига да имам схема.опитах без схема ама нищо не стана пък и по едно време подпуши нещо и се отказах.а проблема ми е 4е като си смених кабелите който бяха прегорели ми се загубиха нейде аварийните щот съм объркал някоя жичка.ако някой ми помогне ще съм му много благодарен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...