Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Смяна подгревни свещи 2.2 , 156к.с.


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, предварително се извинявам ако има писано по темата, но аз не можах да открия. Та налага ми се да сменя подгревните свещи те са отпред под един пластмасов колектор двете ми се виждат лесни, но другите две са много трудни. Имам два въпроса и първият е как се свалят лулите на свещите, те са пластмасови и са клик система, само се дърпат силно или има и нещо за натискане и освобождаване? И второ как се свалят по трудните свещи, по точно кое е нужно да се разглоби???? За инструмента съм си купил тресчотка с дълбока осмичка и дълго чупещо рамо. Ще съм Ви много благодарен за конкретни и точни съвети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предчувствам следващият пост "как се вадят скъсани свещи"

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, предварително се извинявам ако има писано по темата, но аз не можах да открия. Та налага ми се да сменя подгревните свещи те са отпред под един пластмасов колектор двете ми се виждат лесни, но другите две са много трудни. Имам два въпроса и първият е как се свалят лулите на свещите, те са пластмасови и са клик система, само се дърпат силно или има и нещо за натискане и освобождаване? И второ как се свалят по трудните свещи, по точно кое е нужно да се разглоби???? За инструмента съм си купил тресчотка с дълбока осмичка и дълго чупещо рамо. Ще съм Ви много благодарен за конкретни и точни съвети.

....принципно са на ш...но място ,но няма невъзможни неща....днес свалях едни такива и това, което трябва да направите е следното :махнете купнунгите с дълги клещи или по скоро ние си имаме спец. инструмент представляващ стоманизирана тел с кука отпред.....така че да бръкнеш там , да закачиш на куката куплунга и да го издърпаш ......другото което трябва да направите е, да махнете филтърната кутия с все хобота да не ви пречи, след това с ключе 10 се развива ЕГР тръбата от дросела и винчето което държи тръбата по средата...след това се маха клапана за управление на вакуума,не е необходимо да го махаш изцяло, а просто разкчи куплунга му ,отвий го от колектора и го прехвърли някаде нагоре.....така ще имаш по голям достъп до свещите на 3 и 4 цилиндър....след това с малко гедоренце и две удължения и дългия камък се стига да най кофтата свещ - на трети цилиндър....развива се и си готов....внимавай да не счупиш нещо , както и да не счупиш свеща,защото Николов ти го е написал, да няма после въпрос "как се свалят счупени свещи"......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тука не е толкова страшно,да видиш на пежо 308 примерно с 1.6 хди мотора какъв кеф е.

Па и както хич не тече водица върху тях,скъсването е почти гарантирано.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тука не е толкова страшно,да видиш на пежо 308 примерно с 1.6 хди мотора какъв кеф е.

Па и както хич не тече водица върху тях,скъсването е почти гарантирано.

:tooth: :haha:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за точните указания. И да ще внимавам. Веднъж съм сменял на един фокус, но там бяха на лесно място. Надявам се да нямам проблеми, по принцип гледам сам да си ремонтирам, което мога де. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес беше топло и реших да се захвана със свещите. Отне ми около два часа и половина с мотането, но успях. Както казва DJ Tymbi пипкава работа е, но не е невъзможна. Още веднъж благодаря за съдействието и се радвам, че всичко мина гладко и няма да пиша пост " как се вадят скъсани свещи". :icon_thumbup: Само да добавя, че бяха изгорели и четирите свещи,но ще трябва май да чакам другата зима за да видя ефекта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..... Само да добавя, че бяха изгорели и четирите свещи.....

 

Честито.

 

И при изгорели всички подгревни свещи, никаква индикация ли нямаше по таблото ? :icon_hmm:

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...