Премини към съдържание

Живот на двигателя


Препоръчано мнение

Колеги ако един двигател на паджеро 2.8 или 2.5 е подържан според ръководството колко километра може да извърви?

500 000км. без проблеми...........виждал съм и на 900 000км. и съм му правил основен ремонт и мога да кажа че можеше и още да кара,буталата не играеха в цилиндрите, хонинга по цилиндрите още си беше там, е на места го нямаше ,но все пак........

Проблма не е според ръководството , а в това колк овреме се кара без даа се спира..........

Живота на един мотор се влияе от това колко често се загрява, колко често изтива, кога се пали, и как се кара...........едно е да се кара в градско , друго - извънградско и колко км. ще се минава на ден при едно палене на мотора..........освен това зависи и от горивата. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

500 000км. без проблеми...........виждал съм и на 900 000км. и съм му правил основен ремонт и мога да кажа че можеше и още да кара,буталата не играеха в цилиндрите, хонинга по цилиндрите още си беше там, е на места го нямаше ,но все пак........
DJ и по рано беше споменавал това понятие 'хонинг', какво точно е - елипса от износване или ръбчето дето се получава. Как се мери това нещо?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Хонинг са пресечените линиики (обръчи) които остават след шлайфане на цилиндъра,

по тях може да се съди дали се е износил много цилиндъра ;-) Става въпро за това:

http://www.detomaso.nu/~thomast/rebuild-2002/bore-honing-l.jpeg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хонинг са пресечените линиики (обръчи) които остават след шлайфане на цилиндъра,

по тях може да се съди дали се е износил много цилиндъра ;-) Става въпро за това:

http://www.detomaso.nu/~thomast/rebuild-2002/bore-honing-l.jpeg

:good: Точно така..........бях забравил да отговоря :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...