Премини към съдържание

За присадките


rusli

Препоръчано мнение

Какво влияние оказват присадките на двигателя ? Имали полза от тях и дали най-вече вредят на двигателя ? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво влияние оказват присадките на двигателя ? Имали полза от тях и дали най-вече вредят на двигателя ? :icon_hmm:

всичко зависи какви са присадките/добавки на пазара има в изобилие такива аз лично съм пробвал руски добавки FENOM нано технологии и съм страшно доволен ,но темата е дълга и по скоро трябва да се говори конкретно ако има някакъв проблем или каква е целта на добавката

поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

всичко зависи какви са присадките/добавки на пазара има в изобилие такива аз лично съм пробвал руски добавки FENOM нано технологии и съм страшно доволен ,но темата е дълга и по скоро трябва да се говори конкретно ако има някакъв проблем или каква е целта на добавката

поздрави

Примерно да кажем за клапаните или хидравличните повдигачи. Оказват ли неблагоприятно влияние на двигателя добавките ?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

всичко зависи какви са присадките/добавки на пазара има в изобилие такива аз лично съм пробвал руски добавки FENOM нано технологии и съм страшно доволен ,но темата е дълга и по скоро трябва да се говори конкретно ако има някакъв проблем или каква е целта на добавката

поздрави

 

Преди години (3-4) и аз сложих в галанта си някаква руска добавка (или по руски лиценз беше - не си спомням) беше в червена опаковка, но не си спомням името, та останах доста очарован. Двигателя наистина утихна страшно много. Не мога да кажа, че вдигна мощността - както рекламираха, но колата започна да се изфорсира по-добре. При смяната на маслото изобщо не се промени работата. Общо взето останах доволен, а това нещо струваше 50-55лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Примерно да кажем за клапаните или хидравличните повдигачи. Оказват ли неблагоприятно влияние на двигателя добавките ?

по скоро трябва да знаем какво правят тези клапани и повдигачи и какво целиш да отстраниш като проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

по скоро трябва да знаем какво правят тези клапани и повдигачи и какво целиш да отстраниш като проблем?

Засега нищо не правят, но ако започнат да тракат тези добавки помагат ли и какъв вид добавка се слага.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Засега нищо не правят, но ако започнат да тракат тези добавки помагат ли и какъв вид добавка се слага.

http://www.itdesign.bg/portfolio/offset/offset12.htm

http://bogi-oil.hit.bg/

http://d-todorov.blogspot.com/ на този линк има подробно описание на добавките

успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента пробвам една добавка за повдигачите, (само за сведение моита кола работеше като трактор) :icon_blush: . Добавката се слага в маслото след смяната и се кара до следващата смяна с нея, слага се еднократно. Първите ми впечатления са много добри, на студено пак малко си потропват, но на загрял двигател изобщо не се чуват. Карам от пет дена с нея , до следващата смяна има още доста време за да си проличи дали има ефект. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами за момента само ще кажа, че ползвам други техни продукти. Например за чистене на дюзи на място (без да се демонтират), за почистване на цялата горивна система, за промиване на двигателя при смяна на маслото и т.н. Ако и с тази добавка са се справили както и с останалите, шапка им свалям. Ако експеримента е удовлетворителен ще дам повече инфо, за сега ще се въздържа.

 

P.S. Между другото направих си и експеримента да почистя дюзите на GDI-то ми, пак с техни добавки. Засега също съм много доволен, но ми трябват повече километри за да е точна информацията. И определено съм доста доволен от разхода и вървенето. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

няма как да няма полза от добавки!

без да съм специалист, не може да няма!

не знам какво са слагали в моята кола (скоро я купих), но за 14 годишен автомобил за 10 000 км да не се налага доливане на масло - остана между границите на щеката - или съм невероятен късметлия, или добавката им е добра!

е, да не забравяме, че е :mitsu-smiley: и е :first: !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 години ...

Ами за момента само ще кажа, че ползвам други техни продукти. Например за чистене на дюзи на място (без да се демонтират), за почистване на цялата горивна система, за промиване на двигателя при смяна на маслото и т.н. Ако и с тази добавка са се справили както и с останалите, шапка им свалям. Ако експеримента е удовлетворителен ще дам повече инфо, за сега ще се въздържа.

 

P.S. Между другото направих си и експеримента да почистя дюзите на GDI-то ми, пак с техни добавки. Засега също съм много доволен, но ми трябват повече километри за да е точна информацията. И определено съм доста доволен от разхода и вървенето. :mitsu-smiley:

 

И все пак колега, напиши какъв е бил крайния резултат. Мисля, че ще бъде полезно за всички колеги тук :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...