Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Премигване на фарове при включване на климатик


f18

Препоръчано мнение

Здравейте,

Имам следния проблем (Лансер 1.5 2009-та):

Забелязах че сутрин като току що съм запалил колата – цъкнал фаровете и пуснал след това климатика – след всяко включване на климатика (той нали ту се включва ту изключва) – та при всяко включване – точно в момента на включването – светенето на фаровете леко намалява и след миг си връща нормалното състояние.

Не че ме пречи това, но въпросът ми е – да не би това да начален сигнал за нещо по-сериозно?!

Благодаря за всяко мнение по казуса ;о)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм забелязвал такъв спад.

Този спад само на място или и при движение се получава?

Ако е в движение, след определени километри изчезва ли?

Как ти е акумулатора?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам следния проблем (Лансер 1.5 2009-та):

Забелязах че сутрин като току що съм запалил колата – цъкнал фаровете и пуснал след това климатика – след всяко включване на климатика (той нали ту се включва ту изключва) – та при всяко включване – точно в момента на включването – светенето на фаровете леко намалява и след миг си връща нормалното състояние.

Не че ме пречи това, но въпросът ми е – да не би това да начален сигнал за нещо по-сериозно?!

Благодаря за всяко мнение по казуса ;о)

 

На тъмно, стой на място, и дръпни да затваряш двата предни ел. прозореца едновременно(не е нужно да са отворени). Ефекта е същият :-) Според мен не е проблем, прави го от нова... вече 10 години с ноявият и старият акумулатор :D

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Благодаря на всички за мненията.

Ходих в Балканстар и ми казаха, че било нормално и не е проблем това.

Премигването е много леко и точно в момента на включването на климатика. И тъй като е леко - може да се констатира само в яка тъмница. Обаче преди определено го нямаше.

Чисто нов е акумулатора. При движение на колата също се получава. Обаче дали се маха след определени километри - не знам - щото веднъж като тръгна и вече не се движа в плътна тъмница (има осветление от улични лампи и коли).

Да - в момента на включване на климатика падат оборотите - но това е нормално и винаги е било така откак съм взел колата като чиста нова преди много, много години...но не е примигвало тогава. А пробата с 2-та прозореца не се получи случката - явно не са чак такъв консуматор като климатика.

Може и да се втелявам - но съм много чувствителен на тема тоци по колата, че съм брал ядове с други коли в миналото ...

Както и да е - да се надяваме че нещата са ОК

Редактирано от f18
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията.

Ходих в Балканстар и ми казаха, че било нормално и не е проблем това.

Премигването е много леко и точно в момента на включването на климатика. И тъй като е леко - може да се констатира само в яка тъмница. Обаче преди определено го нямаше.

Чисто нов е акумулатора. При движение на колата също се получава. Обаче дали се маха след определени километри - не знам - щото веднъж като тръгна и вече не се движа в плътна тъмница (има осветление от улични лампи и коли).

Да - в момента на включване на климатика падат оборотите - но това е нормално и винаги е било така откак съм взел колата като чиста нова преди много, много години...но не е примигвало тогава. А пробата с 2-та прозореца не се получи случката - явно не са чак такъв консуматор като климатика.

Може и да се втелявам - но съм много чувствителен на тема тоци по колата, че съм брал ядове с други коли в миналото ...

Както и да е - да се надяваме че нещата са ОК

.....имате окислена маса м/у купето и акумулатора, често това е масата под стойката на акумулатора....от там се ебават и други работи като АБС-а( който е проблемен на вашите коли ) и ЕСП-то, което ако е по често срещан проблем ( с примигването на фаровете) се изписва като грешка ....когато сте с ЛЕД крушки, този ефект го няма, тъй като консумацията на ток е по малка от на обикновените крушки и пада на напрежението е много по малък, освен това в ЛЕД крушките си има стабилизатори по ток и напрежение.....

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...