Премини към съдържание

Премигване на фарове при включване на климатик


f18

Препоръчано мнение

Здравейте,

Имам следния проблем (Лансер 1.5 2009-та):

Забелязах че сутрин като току що съм запалил колата – цъкнал фаровете и пуснал след това климатика – след всяко включване на климатика (той нали ту се включва ту изключва) – та при всяко включване – точно в момента на включването – светенето на фаровете леко намалява и след миг си връща нормалното състояние.

Не че ме пречи това, но въпросът ми е – да не би това да начален сигнал за нещо по-сериозно?!

Благодаря за всяко мнение по казуса ;о)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм забелязвал такъв спад.

Този спад само на място или и при движение се получава?

Ако е в движение, след определени километри изчезва ли?

Как ти е акумулатора?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам следния проблем (Лансер 1.5 2009-та):

Забелязах че сутрин като току що съм запалил колата – цъкнал фаровете и пуснал след това климатика – след всяко включване на климатика (той нали ту се включва ту изключва) – та при всяко включване – точно в момента на включването – светенето на фаровете леко намалява и след миг си връща нормалното състояние.

Не че ме пречи това, но въпросът ми е – да не би това да начален сигнал за нещо по-сериозно?!

Благодаря за всяко мнение по казуса ;о)

 

На тъмно, стой на място, и дръпни да затваряш двата предни ел. прозореца едновременно(не е нужно да са отворени). Ефекта е същият :-) Според мен не е проблем, прави го от нова... вече 10 години с ноявият и старият акумулатор :D

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Благодаря на всички за мненията.

Ходих в Балканстар и ми казаха, че било нормално и не е проблем това.

Премигването е много леко и точно в момента на включването на климатика. И тъй като е леко - може да се констатира само в яка тъмница. Обаче преди определено го нямаше.

Чисто нов е акумулатора. При движение на колата също се получава. Обаче дали се маха след определени километри - не знам - щото веднъж като тръгна и вече не се движа в плътна тъмница (има осветление от улични лампи и коли).

Да - в момента на включване на климатика падат оборотите - но това е нормално и винаги е било така откак съм взел колата като чиста нова преди много, много години...но не е примигвало тогава. А пробата с 2-та прозореца не се получи случката - явно не са чак такъв консуматор като климатика.

Може и да се втелявам - но съм много чувствителен на тема тоци по колата, че съм брал ядове с други коли в миналото ...

Както и да е - да се надяваме че нещата са ОК

Редактирано от f18
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията.

Ходих в Балканстар и ми казаха, че било нормално и не е проблем това.

Премигването е много леко и точно в момента на включването на климатика. И тъй като е леко - може да се констатира само в яка тъмница. Обаче преди определено го нямаше.

Чисто нов е акумулатора. При движение на колата също се получава. Обаче дали се маха след определени километри - не знам - щото веднъж като тръгна и вече не се движа в плътна тъмница (има осветление от улични лампи и коли).

Да - в момента на включване на климатика падат оборотите - но това е нормално и винаги е било така откак съм взел колата като чиста нова преди много, много години...но не е примигвало тогава. А пробата с 2-та прозореца не се получи случката - явно не са чак такъв консуматор като климатика.

Може и да се втелявам - но съм много чувствителен на тема тоци по колата, че съм брал ядове с други коли в миналото ...

Както и да е - да се надяваме че нещата са ОК

.....имате окислена маса м/у купето и акумулатора, често това е масата под стойката на акумулатора....от там се ебават и други работи като АБС-а( който е проблемен на вашите коли ) и ЕСП-то, което ако е по често срещан проблем ( с примигването на фаровете) се изписва като грешка ....когато сте с ЛЕД крушки, този ефект го няма, тъй като консумацията на ток е по малка от на обикновените крушки и пада на напрежението е много по малък, освен това в ЛЕД крушките си има стабилизатори по ток и напрежение.....

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...