Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

хидравлично масло за Space Star 1,6 бензин


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги. Направи ми впечатление, че нивото на хидравличното масло е паднало малко под мининума в казанчето и искам да го долея. Колата е Space Star, 1,6 бензин, 2004г., ръчни скорости. Проблемът е, че не зная какво точно масло да сипя, т.е не марка, а конкретните спецификации на оригиналното масло или читав и съвместим заместител?

Редактирано от YoKK
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, масова практика е да се иска съвет и независимо дали сме получили обратна връзка или не, след решаване на проблема да се забравя да се сподели резултата и намереното решение. Аз споделям моето решение, което се надявам да спести време и неудобства на друг колега в подобна ситуация.

Първо искам да благодаря на колегата mario64 за предоставената информация.

Преди време имах същия проблем с леко паднало ниво на хидравличното масло с друга марка японски автомобил от същото поколение като мицубишито и трябваше малко да се долее. Препоръчаха ми хидравлично масло, което по спецификация е dexronIII и се използва за автоматични скоростни кутии, но е приложимо и като течност при кормилни уредби със сервоусилвател. Та така, тогава долях от това масло и не съм имал проблеми. Сега на мицубишито долях пак от него и няма ядове.

Редактирано от YoKK
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То няма ядове, но дано и за напред да няма ядове.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif Не е добра практика на масло което е на минерална основа, да се долива такова което е на синтетична основа .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, един път ми казваш "сипвай смело" по Viber, а във форума "дано да нема ядове..." На кой бог да се кланя човек?!

Редактирано от YoKK
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Направи ми впечатление, че нивото на хидравличното масло е паднало малко под мининума в казанчето и искам да го долея. Колата е Space Star, 1,6 бензин, 2004г., ръчни скорости. Проблемът е, че не зная какво точно масло да сипя, т.е не марка, а конкретните спецификации на оригиналното масло или читав и съвместим заместител?

 

Здравей колега. Производителя в Owner manual и във своите вътрешно фирмени бюлетини дава препоръка за масло на база спецификация/стандарт. Този който се изисква за твоята хидравлика е Dexron IID. Това е често срещана препоръка за масовите хидравлики дори и на по-ново поколение автомобили, независимо че самият стандарт е въведен в далечната 1975г (Wikipedia линк). Масло по Dexron IID в чистия му вид е минерално, но това не означава че формулата на маслото "кучета я яли". Искам да кажа че ATF течността си е с доста понижен вискозитет, независимо от минералната формула. Така че първата препоръка за твоята (и моята и мн. други хидравлики) е Dexron IID. Стандартите еволюират и през 1993 се въведе по-горен стандарт DEXRON-III(F), който в частност може да се каже че заменя Dexron IID. Сега класическото масло по Dexron III също е минерално, но все повече производителите стандарта го вграждат и в синтетична формула.

 

Или кратката версия е че каквото и масло поддържащо базовия стандарт по веригата Dexron IID в минерална или синтетична формула е правилно. И маслата няма как да се пресекат, защото отговарят на един и същи в частност стандарт (Dexron IID). И не може без лабораторен анализ да се определи течността в казанчето каква формула е. По-скоро се притеснявай от следното: Всяка течност си има срок на годност, примерно 5г от датата на производството. Когато купиш такава бутилка ужким на края на своя експлоатационен живот и я сложиш в хидравликата чиито възел не се сменя никога, ето това е лошото. Защото производителя не е казал като маслото на двигателя или спирачките сменяйте го през еди кое си време. Ето сам казваш, че трябва да долееш, а не да смениш цялата течност. А старата от кога е? Така че не вида формула е проблема, а старостта на маслото.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, един път ми казваш "сипвай смело" по Viber, а във форума "дано да нема ядове..." На кой бог да се кланя човек?!

На вайбъра не разбрах за какво точно Мицубиши става въпрос .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_blush.gif Повечето са със синтетични масла, но точно този спейс не знам защо са решили да е с минерално .

Ако си долял 50-100 млл. не вярвам да ти направи беля .

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...