Премини към съдържание

Разход на Паджеро 3,8


Препоръчано мнение

Да обсъдим разхода!

Как се движи и какви са ви наблюденията има ли разлика м/у газ и бензин?

Моите впечатления са 21-23/100 градско газ. с 18" стандартен размер А/Т-гуми.

С гуми 17"но по-голям размер 265/70-17" пак А/Т-гуми отивам на 25/100 газ градско. Газовата работи доста добре и изпарителя е 300+к.с. от последно поколение.

(за газовата имам само съмнения са работата на сондите в бутилките, породено от това че понякога не могат или я зареждат 15мин. Не знам и те конкретно имат ли отношение към разхода!)

Извънградско магистрално 130-140км/ч разход 20/100, ако няма магистрала може да падне още!

Следя колегите от Южна Африка и Австралия те говорят за разход от 20-25/100 само когато теглят 2,0т. каравана! Нормален разход 14-17/100, и при тях има хора които слагат ГАЗ, най-вече като допълнително гориво за по голям пробег, но и на газ говорят за разход 15/100.

В един момент се замислих дали не е проблем при мен в колата, дебитомер или сонди, но колата е на 105,000 км. и си работи много добре и на газ и на бензин без грешки и симптоми за пробелем.

Истината е че не съм засичал колко е разхода на бензин, обикновено я зареждам до горе и карам на бензин докато стигне около 1/4 от индикатора.

 

П.С. Някой да е имал проблем с нивомера за отчитане на горивото? При мен стрелката забива м/у първата и втората черта и не пада до минимума и не светва резервата!

Дали се изважда сондата от резервоара и се почиства или трябва нова!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук единствено май Пламен ще сподели мнение, защото и неговата е газифицирана. Но доколкото съм чувал от него градското си е около 20/100, което е нормално за такава кола и още повече бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И мойта толкова харчи вече 8 години подред.

 

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам и на мен ми стана странно за този разход за който говорят колегите от другия край на света!

Не мисля че става въпрос и за качество на горивото особено в Южна Африка!

Какъв разход ви дават дизелите? Пак там на другия край на света говорят за 8-12/100.

Имам наблюдения от Jeep Commander V8 4.7 на газ градско 22-24/100 но извънградско е 16/100.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от модела на уредбата, качеството на горивата и стила на каране.

И не на последно място какви предавателни числа има скоростната кутия.

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

Редактирано от Ivo Lenkov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам и на мен ми стана странно за този разход за който говорят колегите от другия край на света!

Не мисля че става въпрос и за качество на горивото особено в Южна Африка!

Какъв разход ви дават дизелите? Пак там на другия край на света говорят за 8-12/100.

Имам наблюдения от Jeep Commander V8 4.7 на газ градско 22-24/100 но извънградско е 16/100.

това ми е разхода за 7250 изминати километра с 3.2 П4 дизел51740f2865e9711b161c754b89f66a99.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

това ми е разхода за 7250 изминати километра с 3.2 П4 дизел51740f2865e9711b161c754b89f66a99.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Тази извадка от някакво приложение ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Тази извадка от някакво приложение ли е?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kajda.fuelio

дано не го приемете като реклама

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...при мен разхода градско/извънградско е около 20л/100км.......като горе долу съотношението е 30 на 70%......маржа на разхода на газ м/у градско и извън е малък, около 3-5 литра и зависи как я караш извънградско.....ако е магистрала с 120-140 ще ти дава колкото и градско, ако е основен път при скорост 100-120км./ч. ще ти дава около 17-18л/100 км....освен че е голяма и тежка машина , което пряко влияе на разхода, другото е .........качеството на газта....при мен се е случвало често при една дестинация да зареждам по 3-6 ,че и повече пъти ,тъй като бутилките ми не са много големи,и има разлики както във вървенето , така и в разхода на гориво.....примерно зареждам до горе ( а аз винаги зареждам догоре)от Шел в Сф,карам 250 км. и зареждам на Шел еди къде си, има разлика във въренето, след това зареждам Шел -Корал в Солун и там също има разлика във разхода - обиикновенно пада с около 2 л.....същото важи и за по далечни дестинации, а именно зареждам веднъж в Софиа, след това в Сърбия, след тоа в Хървадска, и накрая в Италия и разликите във разхода са особено големи....примерно от порядъка на 3-4 литра ....наясно съм че част от тази разлика идва от факта, че зад граница ставам по "примерен" шофи :D но все пак се усеща и разликата във въренето.....същото важи иза газта от Германия.....

Сега съм с друг ,много по нов автомобил,със почти същата кубатура ,и тук също се наблюдават разлики , бих казал драстични,като разхода вече ходи от порядъка на 5-6-7 литра отгоре и надолу.....Осен това разликата във вървенето е особено голяма ,по мои преценки -почти два пъти е разликата с тази на бензин.....

Дал съм си пояснение ,че тръгвайки от Германия -примерно Крефелд или Дюселдорф надолу към БГ, колкото по надолу въриш, толкова по голям разсход дава образно казано.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам и на мен ми стана странно за този разход за който говорят колегите от другия край на света!

Не мисля че става въпрос и за качество на горивото особено в Южна Африка!

Какъв разход ви дават дизелите? Пак там на другия край на света говорят за 8-12/100.

Имам наблюдения от Jeep Commander V8 4.7 на газ градско 22-24/100 но извънградско е 16/100.

...понеже спомена Джийп ,аз съм с Чероки но 3.6 V6 Пентастар мотора и разликата м/у градско и извънградско е почти 50% .....т.е. мотора е отлично направен по това отношение,с самоизл. се цилиндри, с Двйни вариатори(VVT-i) и т.н......т.е. на бензин разхода при нормално извънградско каране (400 км.) е около 10л./100 км, обаче в северна /Германия ,докато тук в БГ средния разход е около 12.5л. 100 км......същото важи и за газта, само че в по големи пропорции - защо ли??? :shades: :rolleyes:

От това следва да се разбере ,че всичко е од качество на горивото, като за бензин има доста широк асортимент на добавки за подобряване на гориото, а докато при газта са само две добавки , от които аз ползвам едната.....

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ Tymbi : Какви добавки за газ използваш?

Някой сблъсквал ли се е с не работещ индикатор за горивото?

....и двете са български ,има и германска на Протек,но не я намирам .....

Едната е на Хелиос ,а другата е тази.....и за двете трябва адаптор,който представлява нещо подобно на болт ,посредата с дупчица,който се навива на фланеца за зареждане.Зареждането става по следния начин - първо се натиска съчмата на фланеца ,внимателно ,така че да изпусне налягането м/у нея(фланеца за зареждане ) и клапана на бутилката с Г-образно средство ,например изкривена отверка, като за целта ще трябва да си сложите и ръкавица подходяща и далече от цигари изапалки......ако е отверка, хубаво е непосредствено преди натискането на съчмата, да я опрете на металната повръхност на фланеца за да намали статичното напрежение, с цел да не предизвика искрене ....същщо така тялото ви и особено главата и лицето ви да бъдат възможно най далече при натискането на съчмата ,защото има високо налягане от пропан-бутан.....като натиснете съчмата за 3-4 секунди ( зависи ) ще изфисти газ под високо налягане и ще спре....след това съчмата ще е свободна ( отворена) и навивате въпросния болт с дупка по средата,и с една сприцовка ( 50-100 мл.) вкарвате желаното количество добавка....тя ще се съхрани в тръбата м/у фланеца за зареждане и клапана на бутилката ,но преди нея ....за да влезне в бутилката,трябва да отидете да заредите газ. В момента на зареждането , добавката вече е вътре в бутилката и поради високото налягане ,тя се смесва с пропан-бутана....Аз така я зареждам с добавка...малко е неудобно,но няма как...

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...