Премини към съдържание

АГУ


PECO

Препоръчано мнение

Абе да питам някои слагал ли е на 4G15 газова уредба , щото много ме плашат че ако случайно гръмнело в колекторите щяло да ми издуха дебитомера .Та някой кара ли тези инжекциони на газ но не с онези газови дето струват 500лв и палят само на бенз. Мога ли да сложа агу само с клапан ,такъв дето изпуска налягането ако гръмне в колекторите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе човек защо искаш да съсипеш хубавата кола???????????

Сестра ми има Лансер със същият двигател и разхода си е съвсем приличен, не виждам за какво ти е газова уредба???????????????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да наистина разхода е даже изненадващо нисък но все пак исках да проверя какви са вазможностите да сложа агу.Иначе сега зимата на нормално каране ми гори 10 ,а извънградско като я карах от Холандия падна под 6 но все пак дали може да се сложи АГУ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

но все пак дали може да се сложи АГУ.

 

За моженето, разбира се че може. Нали знаеш "няма невъзможни неща" :D .

Сестра ми (чак да не повярваш) си кара колата супер икономично (в смисъл не я настъпва) и на градско и дава разход 6:8 , 7:0, а на извън градско минава на 5..........................................е в такъв случай как да си помислиш за АГУ ??????????????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:no2: Не на АГУтата :no2: /лично мнение/ :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пич наистина не вярвам че дава 7 градско. Ако това е 4G15 двигател 90 коня по малко от 9 не ми се вярва.....

 

Братле аз не съм се занимавал, баща ми я е заси4ал, но в интерес на истината като я заредиме догоре следващото зреждане е след 100 000 години , наистина харчи много малко (а двигателят е 4G15) , но по принцип я караме до 2500 оборота.

Абе чук е колата , аз нямам никакви забележки - супер пъргава и икономична - японска му работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вярно казва gena_g много малко гори колата мойта е 90 коня и чак 7 да не е но 8 при нормално каране са напулно достижим разход . Е не в тия снегове... Сега гори десетина

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хмм... ще ти кажа защо ми се вижда малко. Моята е 1.3 и харчи 8,5 градско, което дори е по малко отколкото по книжка. По книга до дават 9 градско. И от тук ми е малко странно как 1.5 може да харчи по малко от 1.3... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хмм... ще ти кажа защо ми се вижда малко. Моята е 1.3 и харчи 8,5 градско, което дори е по малко отколкото по книжка. По книга до дават 9 градско. И от тук ми е малко странно как 1.5 може да харчи по малко от 1.3...  :icon_thumbup:

При 1,3 натискаш малко повече педала

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти се изказа неподготвен. Сега ще кажеш, че и твоята 1.6 харчи по малко от 1.3 нали....

 

Като говоря за моя разход странното е че няма зима няма лято няма ръчка няма спокойно каране колата си ми харчи 8,5 плюс минус 0,2 до 0,3..... Така че малко по сериозно се обоснови от това "как натискам педала".... :icon_thumbup: :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спора е безпочвен, а и не съм написал че ми харчи еднакво, но разликите са минимални и далеч не достигат дори 0,5 л. Движат се между 0,2 до 0,3л... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да се разправяте :D :icon_box: само да споделя че и при моята няма голяма разлика зима и лято,единствено че зимата гълта малко повечко,понеже като спра някаде да чакам някой не гася двигателя и ми се случва да работи около 30 мин на място,което си оказва някакво влияние,но разликата не е голяма,само че другото което ми е много интересно защо моята също харчи толкова малко,градско варира между 8 и 9,5-10 в зависимост от карането,а извън градско между 6 - 7 пак в зависимост от карането японска му работа,много бяга малко харчи :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е малко.......9.5-10л. /100км. ..........твоята е много по лека............от моята де........... при това си 1.6 мотора..........би трябвало да харчат към 8 макс...................... :D нооо...........проблема идва от бензина...............в БГ няма все още бензин който да отговаря на всички параметри.....или октановото число ще му е по малко, или ще има примеси, или ще е с по голямо съдържание на въглероди и т.н.................. :D и за тва когато правим диагностика , пише в ръководството че най добре ще е за този мотор ъгъла на запалването да е примерно 8 градуса, а на Елкон-а дава че ще е 9 градуса.............(колата на бай Малин.......примерно)......... Защо, ми защото при 8 градуса със този бензин се пполучават детонации , макар и малки.........защото бензина ни е лош............и т.н. ей, нямам време да пиша ей.......... :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

COLT 4G13

Колицата тежи 920кг. на книга. С мен става 1000кг

Градско между 7 и 8 л/100км. (Последният път 7/100) Извънградско 6.5.

Бензин А95

И зареждам от една бензиностанция до ОРИОН. Събота и неделя правят отстъпка 5 ст. от цената. Незнам какво наливам - но това е разхода и засега няма установени проблеми...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Като чета постовете в тази тема, трябва да кажа че е напълно възможно колата да гори почти еднакво в града и извън града. За зиме и лято не знам. Теоретично не мога да го обясня, но на практика така се получава с моят Галант, който тежи над 1600кг а с мен над 1700 (бях 105кг. през лятото :icon_doh: ). Колата ми започна да харчи газ 9.7 градско а през последните празници я засякох и по магистралата - 9.3 на 100. Вярно е че по магистралата не съм падал под 140-150км/h, и затова разликата да е минимална, но и иначе колко по-голяма щеше да е? Но е много трудно Галант да се кара с по-малка скорост. Дори в момента с приятелката ми ползваме Галанта за возене в града вместо нейното Punto, което е 1.1i и тежи 830кг. и въпреки че е толкова малолитражно гори повече и то бензин :D . Това го казвам на шега, защото колата й явно има проблем с ламбда сондата и затова гори повече от Мицубишито. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...