Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

ASX - Скоростите понякога влизат трудно?


Препоръчано мнение

Привет колеги,

 

Отскоро съм собственик на ASX, 2015 г., бензин - 1,6. Колата е на 40 000 км и на практика е почти нова.

Имам следния проблем - скоростите понякога влизат трудно. Това е поне 10-ия ми автомобил и никога не съм имал подобен проблем.

След два месеца каране като че ли му хванах колая. Колкото и смешно да звучи, съединителят трябва да се натиска почти с пръстите на краката и в долната му част и тогава скоростите влизат "като в масло". Самият съединител си отцепва нормално, където трябва, въпрос на натиск е кога и как ще влезе скоростния лост.

Ако имате подобен проблем, бих бил благодарен да чуя мнения.

 

Хубава и безаварийна 2020 г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Не трябва да е така.

Трябва да се регулира хода на съединителя.

Трябва да се видят в какво състояние са помпите, самия съединител и съответно механизма за превключване на скоростите.

При всички положения това трябва да се отстрани.

 

Скоростите трябва да "влизат", като по масло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя е дизел и 1, 2 и 3 влизат малко трудно, след смяна на маслото на 110 хил.км положението значително се подобри

 

Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен 2-ра влиза една идея по-трудно от останалите предавки. Автомобилът е ASX 1.8 Di-d, 150 к.с. Мисля да сменя маслото на скоростната кутия при следваща смяна на маслото на двигателя. Колата е на 130 000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...