Премини към съдържание

Outlander 2DI-D- трудно палене


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги

 

Нов съм във форума и вместо да се хваля с придобивката - ще се оплача.

 

Outlander 2008 с keyless запалване.

 

Няколко пъти ми се случва да се кача в колата, завъртам в положение за палене и се чува само въртене на стартер без никакво запалване.

Отключвам/Заключвам колата и пак не пали, а върти. На 5-6 опит успява да запали.

 

Акумулатор мерих -12.6VDC

 

Какво мислите ?

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен , ако не изчакам да изгаснат всички лампи(които гаснат!), на таблото, върти , но не пали.После, и да чакам, понякога пак не пали.Няколко пъти се е случвало да е необходимо повече време да разпознае ключа.Ти изчакваш ли достатъчно, преди да въртиш?Разбира се, може да са много други неща, но при мен на диагностика не излиза нищо.Не знам помпата в резервоара има ли клапан за обратна нафта?Впрочем, при по-слаб акумулатор изобщо няма да завърти.Това от опит.

Редактирано от Гайдаров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега

 

Прав си като изчаквам да изгаснат всички лампи пали. Но това са много досадни 30секунди.

 

Въпреки това е закарах на майстор и то ми казва че бендикса на стартера е за смяна.

 

При теб като не запали има ли едно виене?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стартера си ми е наред, акумулатора ми е чисто нов, върти перфектно, виенето , което казваш, то е друга работа и е наистина проблем на стартера(ако се сещам за същото).То не е виене, а самия стартер върти напразно, без да е зацепен за маховика(грубо казано).При мен просто понякога не пали, например ако заредя гориво на бензиностанция и не изчакам поне 1 мин, не пали никога от първия път, макар ,че са изгаснали лампите.Трябва да изчакам още 15-20 сек след като изгаснат, тогава пали от първия път.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя стартер понякога при палене се чува нещо като просвирване,ама съм му хвърлил мерак за профилактика скоро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стартерите не са за пренебрегване. Разбит бендикс разбива и венеца на маховика.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гайдаров здравей

 

А ако лампите изгаснат и пак тръгне да върти без да пали какво правиш?

 

Аз чакам да изгаснат всички лампи без тази за колан (щото го слагам след тръгване) обаче много често не пали. Като направя 3-4 опита без да запали и ми пада акумулатора.

 

 

Как аджеба става разпознаването на тоя ключ , че вече луднах

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е разпознала ключа, излиза на дисплейчето отпред задраскан ключ и някакъв надпис (не помня точно), който казва , че не се е свързала с ключа.Ако ключа ти е примерно в нещо от по-плътен материал(портмоне, дамска чанта или не знам какво...)сигнала не може да премине и достигне до колата(имах такъв случай със жена ми).Друг вариант е слаба батерия на ключа.

Наистина ми се е случвало всички лампи да изгаснат и пак да не пали.Връщам ключа, изчаквам малко, и отново давам контакт и чакам лампите да изгаснат и въртя.Обикновено пали...е , понякога съм въртял и трети път, но много рядко.Не знам дали няма значение и лампата за колана(макар че би било идиотско), моите колани са постоянно закопчани.А щом ти пада акумулатора на 3-4 опита , със сигурност е за нов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Ситроена ми се беше скапала батерита в ключа,но не е имала проблем с паленето-само централното не работеше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е разпознала ключа, излиза на дисплейчето отпред задраскан ключ и някакъв надпис (не помня точно), който казва , че не се е свързала с ключа.Ако ключа ти е примерно в нещо от по-плътен материал(портмоне, дамска чанта или не знам какво...)сигнала не може да премине и достигне до колата(имах такъв случай със жена ми).Друг вариант е слаба батерия на ключа.

Наистина ми се е случвало всички лампи да изгаснат и пак да не пали.Връщам ключа, изчаквам малко, и отново давам контакт и чакам лампите да изгаснат и въртя.Обикновено пали...е , понякога съм въртял и трети път, но много рядко.Не знам дали няма значение и лампата за колана(макар че би било идиотско), моите колани са постоянно закопчани.А щом ти пада акумулатора на 3-4 опита , със сигурност е за нов.

....батерията на ключа и имобилайзера нямат общо....само дето седят на едно място.....батерията в ключа е да заддейства алармата и центр. заключване, а чипа в ключа се захранва от транспондера,който сди на патрона на волана и при подаване на контакт ,намотката му се захранва, и от там захранва и чипа, който пък излъчва кода си....според мен имате проблем или с подгревните свещи ,или с ГНП помпата ,не захранва клапана си ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако са свещите, на диагностика нали ще излязат?А освен това на студен двигател и студено време ще си проличи.А при мен го прави и на напълно загрял.А ако е помпата, как се проверява.При мене е странно, че веднъж чувам помпата да работи продължително време(става дума за помпата в резервоара), друг път -съвсем кратко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...имах предвид как се проверява ГНП-то...

.....с диагностика.....като завъртите на стартер,трябва в първата секунда налягането да стане 160 атм......като запали ,то трябва да се качи на 30 Мпа.....

Другия вариант е да развиете щуцера на централната тръбичка на рейката ,ама да я разхлабите леко, след което да върти някой на стартер и да гледаш дали пръска нафта от там.....ако не пръска или леко тече , значи че нещо не е наред,.....после обаче при затягането , в някои случаи влиза въздух и трудно пали после.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...