Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Двоен проблем


Pinger

Препоръчано мнение

проблема си е ваш казвам го да не се набутвате пригодил непригодил клапана е за тази помпа 4овека се занимава с ремонт на помпи от 100 години има техника последно поколение наи добрия в хасковско по дизеловите помпи но някои като не вярва немога да го накарам насила да доиде и да се убеди штом му се дават 300 лева за 6туротия да дава

Е , за 10 лв. + няколко бири вие там в Хасково сте така ...............

Сега сериозно: колега, ако е така , значи говорим за различни помпи,тази, която аз правих ,клапана НЕ може да се свали БЕЗ да се свали помпата, а тя както очевидно не знаеш се върти от агр. ремък, което автоматично води до свалянето му, а това значи мин. 80 лв. ( ако при вас смяната на агренажния ремък се прави без пари това е друг въпрос........) Освен това на въпросната помпа се беше прецакало леглото на клапана ,вероятно от такива като твоя ти майстор ,дето върши всичко без пари.............така че недей да говориш без да знаеш за какво става дума....

Съжалявам за остиря тон ,но днес ми дойдоха малко в повече глупостите :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

виж колега аз исках само да помогна не сам искал да се заяждаме маистора ми е приател заедно сме учили заедно баща му е директор на автото в хасково и е наистина наи добрия в Хасково но яавно на някои маистори от този форум не и отърва това което казвам че клапана струва от 30 до 70 лева

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

виж колега аз исках само да помогна не сам искал да се заяждаме маистора ми е приател заедно сме учили заедно баща му е директор на автото в хасково и е наистина наи добрия в Хасково но яавно на някои маистори от този форум не и отърва това което казвам че клапана струва от 30 до 70 лева

Отново не ме разбра..............цената на клапана е едно , цената обаче за монтажа е друго.............цената на клапана в Хасково може и да е 10 лв. ,но тук в София е 110лв. ( съответно е и друг клапан, защото от клапан до клапан има огромна разлика , а част от тази разлика идва и от типа на помпата) съответно и цената на труда е огромна, и пак идва до някъде от типа на помпата,, ако клапана не е капсулован в помпата а е отгоре и на резба, тогава няма проблем - 10 лв. са добра цена , но когато клапана е вътре в помпата и неможеш да го свалиш на място ,а се сваля със свалянето на помпата - тогава и 80 лв. + 2 каси бири нема ти стигнат ,сега схащаш ли къде е проблема и разликите???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ок колега незнам само как намалихте цената на клапана от 300 лева на 110 както и да е а изразите за касите с бирата си ги запази като си идеш сабота и неделя в родното място ЗНАИТЕ ВСИЧКИ КЛАПАНА СТРУВА ОТ 30 ДО 70 ЛЕВА

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

виж колега аз исках само да помогна не сам искал да се заяждаме маистора ми е приател заедно сме учили заедно баща му е директор на автото в хасково и е наистина наи добрия в Хасково но яавно на някои маистори от този форум не и отърва това което казвам че клапана струва от 30 до 70 лева

 

 

Я, а синът на този маистор, демек твоя съученик да не се казва Миро. Ако е така прати му много поздрави от Милен от Пловдив, заедно учихме в МЕИ-Пловдив. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я, а синът на този маистор, демек твоя съученик да не се казва Миро. Ако е така прати му много поздрави от Милен от Пловдив, заедно учихме в МЕИ-Пловдив. :icon_dance:

Mилослав се казва колега

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ок колега незнам само как намалихте цената на клапана от 300 лева на 110 както и да е а изразите за касите с бирата си ги запази като си идеш сабота и неделя в родното място ЗНАИТЕ ВСИЧКИ КЛАПАНА СТРУВА ОТ 30 ДО 70 ЛЕВА

Отново не вдяна.............за последен път ще ти поясня............никой не е казал, че клапана е 300 лв. а, че целия му ремонт излиза около 300 лв. а това вкл. цената на въпросния клапан (различни са за твоята помпа и неговата ) демонтажа и монтажа на помпата , както и ремонта й, и монтажа на клапана........сега разбра ли от къде идват тия 300 лв??? или пак не разбра.........Защо? Защото на въпросната Каризма клапана НЕ може да се демонтира, без да се свали помпата, а тя се върти от агр. ремък............освен това въпросната помпа се наложи да я ремонтирам малко и от там цената й набъбва още............

Както един колега обясни, че в БОШ Дружба му взели 200 лв. при мен излезе повече поради именно този малък ремонт на самата помпа...........

Освен това доколкото разбирам по твоите твърдения, явно твоята Каризма е с Бош помпа, или друг тип помпа, от помпа и система до друга помпа и система има голяма разлика..........

 

И как изведнъж клапана струвал 70 лв.? като твърдеше че целия ти ремонт струвал 30 лв. ,а???

Нещо ме менкаш с цел провокация...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отново е вдяна.............за последен път ще ти поясня............никой не е казал че клапана е 300 лв. а че целия му ремонт излиза около 300 лв. а това вкл. цената на въпросния клапан( различни са за твоята помпа и неговата ) демонтажа и монтажа на помпата , както и ремонта й, и монтажа на клапана........сега разбра ли от къде идват тия 300 лв??? или пак не разбра.........Защо?Защото на въпросната Каризма клапана НЕ може да се демонтира ,без да се свали помпата, а тя се върти от агр. ремък............освен това въпросната помпа се наложи да я ремонтирам малко и от там цената й набъбва още............

Както един колега обясни че в БОШ Дружба му взели 200 лв. при мен излезе повече поради именно този малък ремонт на самата помпа...........

Освен това доколкото разбирам по твоите твърдения, явно твоята Каризма е с Бош помпа, или друг тип помпа, от помпа и система до друга помпа и система има голяма разлика..........

 

И как изведнъж клапана струвал 70 лв.? като твърдеше че целия ти ремонт струвал 30 лв. ,а???

Нещо ме менкаш с цел провокация...............

Прочети какво сам писал колега предложи ми два клапана единия 30 другия 70 лева аз съм със този от 30 лева.Лукас ми е помпата.А относно заяждането несам почнал аз ,вие каквото ме нагребахте присадки ,мрисадки ,бири ,мири, незнам си кво.казах ви които не вярва да доиде тук ще му бъде сменен за толкова.Може би защото сме познати ми взе 10 лева труд но колко да ми вземе като се оправи за два часа с проблема.Несам искал да обидя някои ако сам обидил наистина някои да бада извинен,обаче да се даржите така арогантно ще имате да вземате!!!!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ Tymbi се опитва да ти обясни че клапана е вътре в помпата, за да се смени трябва да се свали и да се разглоби помпата. Точно за това на никои не му се вярва че тази процедура ще струва 10лв. но както и да е. Знам какво може да направи Милослав колко разбират с баща му, и както казваш може да са ти го направили и за толкова пари заради приятелството (това вече е съвсем друга тема). Освен това този клапан е комбиниран тои работи заедно с имобилаизера и ECU-то на колата за да осигори защитата от кражба на автомобила. В него има електроника и поради ред други причини няма начин да струва 30 или 70лв. (или поне оригинален няма да струва толкова). Явно при теб е имало някакво нагаждане, но и това няма значение. В този форум сме за да си помагаме, никои не се заяжда с теб, просто се опитваме да изясним положението. Поздрави на теб, поздрави и Милослав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_thumbup:

DJ Tymbi се опитва да ти обясни че клапана е вътре в помпата, за да се смени трябва да се свали и да се разглоби помпата. Точно за това на никои не му се вярва че тази процедура ще струва 10лв. но както и да е. Знам какво може да направи Милослав колко разбират с баща му, и както казваш може да са ти го направили и за толкова пари заради приятелството (това вече е съвсем друга тема). Освен това този клапан е комбиниран тои работи заедно с имобилаизера и ECU-то на колата за да осигори защитата от кражба на автомобила. В него има електроника и поради ред други причини няма начин да струва 30 или 70лв. (или поне оригинален няма да струва толкова). Явно при теб е имало някакво нагаждане, но и това няма значение. В този форум сме за да си помагаме, никои не се заяжда с теб, просто се опитваме да изясним положението. Поздрави на теб, поздрави и Милослав.

Ок ще му предам тези дни ще ходя да ми смени горивния филтър и да погледне свещите и ще му предам :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Привет!

Вече реших проблема с гасненето на колата и то по най-евтиния начин.

Понеже нямах налични /около 300лв/ за ремонта. Днес две "майсторчета" ми решиха проблема за сумата от 50лв.

Направо отрязаха металната пластина която скрива клапана и ми го смениха.

После ходиха до едно "хакерче" /за него знаех, че се занимава с продажби на компютри и то свърза двете жици на клапана.

Тествах веднага с един резервен ключ на който няма чип и с него колата изобщо недаде на контакт.

С другия си пали и гасне на мига :icon_rock:

Сега има да наваксвам километри ... Вече се бях поболял без кола :mitsu-smiley:

 

Та значи напълно е реално това което каза ico icov !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Аз съм следващия с този проблем за съжаление :icon_crying:

Проблемът е че съм от Варна и никой от вас май не може да ми помогне!

Дайте ми моля съвет поне на какъв майстор да отида?

На еладжия, или на някой който разбира от самата помпа.

Оплакванията са същите като на другите колеги , не гасне, след изваждане на ключа и понякога губи мощност и се опитва да гасне.

Колата си е същата 1.9тди с прословутия Lucas

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След оглед на ГНП-то, мисля че установих кой е гореспоменатия клапан, което ме води на мисълта, че е възможно да говорим за различни помпи.

Този клапан според мен се сменя доста лесно защото просто е навит в корпуса на ГНП-то.

В него влиза проводник с две жила, коеот ме кара да мисля че е най прост електромагнит.

Моля ако греша да ме поправите не съм специалист, но просто ме интересува какво и има на колата и искам да знам дали и какво ще ми сменят в сервиза.

Благодаря предварително за отговорите!!!

 

Visit My Website

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е снимка на помпата и на клапан който изглежда външно по същия начин но има разлики в надписите по двата.

Снимките!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за горния линк, защото иска парола, просто не съм много наясно с тия неща!

Това вече трябва да работи

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...