Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Въпрос за Outlander 2 бензин/газ


Препоръчано мнение

Здравейте приятели,

Казвам се Владислав и съм от Русе.

От няколко дни съм собственик на Ситроен С Кросър, 2.4 170 к.с., автомат, произведен 2009 г. 159 000 км /уж проверени/. На практика е Аулендър на Мицубиши но с борче на волана :), поради което се регистрирах при Вас. СУВа е трепач, върви прекрасно. Абе японска работа. Тази седмица ще му сменя всички масла и каквото друго е нужно.

Купих го с идеята за ГАЗ но виждам доста противоречива информация за слабости на мотора и скъп реглаж. В тази връзка моля майсторите/собствениците на газифицирани Аулендъри а и аналозите им Ц Кросър и 4007 за малко информация:

1. Как са ви колите на газ. Години/изминати километри, евентуални проблвми?

2. Кога Ви се наложи реглаж?

3. Как се установява дали има нужда от реглаж? Четох за два начина - замерване на газове/отваряне на мотор?

4. Не видях никъде цени за реглаж. Ако някой иска да сподели ...

5. В инструкциите на автомобила е отразено реглаж на всеки 90 х. Чудя се дали в Швейцария са му правили такъв. В книжката е отразено само смяна на масла а в сервизната програма смяна на бутони и още нещо дребно.

Наистина ще съм Ви много благодарен ако ми отделите малко внимание.

Поздрави от Русе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със здраве да си караш количката!

Емблемата на Ситроена не е борче а е шевронна зъбна предавка.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със здраве да си караш количката!

Емблемата на Ситроена не е борче а е шевронна зъбна предавка.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Благодаря

Между другото от Варна я купих. Виждам, че си от там.

Утре ми предстои първото обслужване и се чудя дали е необходимо да отворим мотора да ги видим тия клапани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря

Между другото от Варна я купих. Виждам, че си от там.

Утре ми предстои първото обслужване и се чудя дали е необходимо да отворим мотора да ги видим тия клапани.

.....отворете капака на клапаните и замерете луфтовете наа клапаните ....по спомен бяха 20 на 30....луфта се мери на студен мотор ...ако има разлики от порядъка на 5-8 стотни, тогава не ги пипайте, но ако има разлик ив десети , тогава е по ваша преценка,ако я карате или слагате АГУ, тогава ви съветвам да ги правите, ако ли не, ще карат още време.....реглажа става чрез СМЯНА на пуловете , а не чрез пилене.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговора. Добре е да имаш някакви насоки. Утре я вкарвам в бокса и квот сабя покаже.

Междувременно се видях с газаджията, който по мое искане ми предложи газова уредба, при която над 3500 оборота вкарва малко бензин с цел охлаждане ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Клапаните им са тънки и не карат много километри на газ тези мотори. Примерно ако изкара 60-70 000 на газ и ще изгорят и трябва да се сменят. Т.е. влизаш за ремонт на глава...Той сега бензина евтин, 1.82 за литър, давай газ смело :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Клапаните им са тънки и не карат много километри на газ тези мотори. Примерно ако изкара 60-70 000 на газ и ще изгорят и трябва да се сменят. Т.е. влизаш за ремонт на глава...Той сега бензина евтин, 1.82 за литър, давай газ смело :)

 

По принцип си прав и аз мисля като теб и за това не бързам особено. В Русе на 1.82 няма, но да не се залъгваме за това поевтиняване.Скоро ще тръгне пак нагоре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Колата е обслужена а мотора е бетон!

Още един въпрос, който не е точно по темата.

Моля дайте препиръки за конкретно масло за CVT и колко? Мисля да закупя от официалния сервиз но все пак ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...