Премини към съдържание

По-тесни джанти на ASX


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Оригиналните и препоръчаните в ръководството за експлоатация джанти за ASX са със следните размери:

 

16 x 6,5J

17 x 6,5J

 

Търсех да си купя джанти 16х6,5J, на които да сложа зимни гуми, но за съжаление не успях да намеря такива, които да ме устройват и като качество и като цена.

Зимата вече чука на вратата и вече е крайно време да купя някакви джанти, а след това и гуми.

 

Попаднах на джанти, които ми харесват, но са с размер 16х6J, т.е. са с 12,7мм по-тесни от оригиналните. Офсетът е 46 - същия като на оригиналните.

 

 

Въпросът ми е: Има ли някакъв проблем да си взема по-тесни джанти от тези, които са предписани в ръководството за колата? Това ще се отрази ли по-някакъв начин на нещо освен, че гумите за тези джанти ще са по-тесни? Ще се наложи да им сложа гуми 195/65R16 или 205/65R16, а оригинално се предписват 215/65R16.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка взех стоманени джанти 16 цола х 6,5J.

Не мога да кажа, че беше най-умното решение, защото се оказа, че те били с конусни гайки и сега търся гайки, които не са отворени.

 

Резбата е М12х1,5.

 

Някой има ли представа колко трябва да е дължината на глухата гайка или колко е дължината на шпилката, която се показва от главината?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка взех стоманени джанти 16 цола х 6,5J.

Не мога да кажа, че беше най-умното решение, защото се оказа, че те били с конусни гайки и сега търся гайки, които не са отворени.

 

Резбата е М12х1,5.

 

Някой има ли представа колко трябва да е дължината на глухата гайка или колко е дължината на шпилката, която се показва от главината?

Имах железни и алуминиеви джанти. Еми всеки път сменях и болтовете.

Вече си ги купил, най-добре си измери каквото ти е необходимо.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

По съвета на колегата Ники Николов реших да не рискувам и измерих колко стърчат шпилките на ASX от главината - 28mm.

Като се наложи стоманената джанта между нея и главината остава луфт 3mm, така че е достатъчно, ако някой иска да монтира глуха гайка, да избере такава с дължина на резбата 26mm минимум.

В моя случай купих глухи гайки с външна дължина на гайките 35mm.

Дължината на резбата вътре беше около 32mm.

Цифрите са за случай, ако някой има подобни колебания в бъдеще :)

 

Благодаря на всички колеги, които дадоха мнения и съвети в темата ми! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Здравейте,

 

По съвета на колегата Ники Николов реших да не рискувам и измерих колко стърчат шпилките на ASX от главината - 28mm.

Като се наложи стоманената джанта между нея и главината остава луфт 3mm, така че е достатъчно, ако някой иска да монтира глуха гайка, да избере такава с дължина на резбата 26mm минимум.

В моя случай купих глухи гайки с външна дължина на гайките 35mm.

Дължината на резбата вътре беше около 32mm.

Цифрите са за случай, ако някой има подобни колебания в бъдеще :)

 

Благодаря на всички колеги, които дадоха мнения и съвети в темата ми! :icon_thumbup:

Здравейте,

 

От къде закупихте стоманените джанти и гайките след това? Тасове поставяхте ли зимата?

 

Благодаря!

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...