Премини към съдържание

Шумо/звуко/излолация на П3?


Препоръчано мнение

Здравейте съфорумци, решил съм да вкарам малко пари в паджерото и да му подаря за Коледа една шумоизолация на пода основно, а ако усетя ефекта напролет да облепя вратите и тавана.

Спрял съм се на Авител поради по-ниската оферта за материали и труд, от Авал .... нищо няма да пиша. Материалите, които смятам да вложа са на Silent Coat & STP.

Въпросът ми е някой правил ли е това упражнение и дали наистина има ефект от него?

Благодаря предварително за отговорите!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумци, решил съм да вкарам малко пари в паджерото и да му подаря за Коледа една шумоизолация на пода основно, а ако усетя ефекта напролет да облепя вратите и тавана.

Спрял съм се на Авител поради по-ниската оферта за материали и труд, от Авал .... нищо няма да пиша. Материалите, които смятам да вложа са на Silent Coat & STP.

Въпросът ми е някой правил ли е това упражнение и дали наистина има ефект от него?

Благодаря предварително за отговорите!!!!

......аз съм го правил на моята, честно казано ефекта не е осезаем, но все пак има разлика.....на моя основно отзад съм го облепил, тъй като махнах корите/ваната на третия ред седалки с цел да влезнат по големи бутилки за газта......те влезнааха точно както го исках аз ,и много след това сложих и шумоизолация.....има разлика, действително ..... ако искаш ,ще потърся снимки....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що си давате парите за екстри господине? Аз карам с музика на мах и проблеми немам.

Поздрави на София от снежна Варна.

:)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Dj Tumbi - твоята е бензинова и реално не трака толкова, както моята. Ако си спомняш лятото мислех, че шумът може да е от лещата и я гледахме на подемника, но нищо не излезе.

Niki Nikolv - всеки иска колата му де е с "екстри" друго си е П4 и 850w музика. Поздрави от София :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Dj Tumbi - твоята е бензинова и реално не трака толкова, както моята. Ако си спомняш лятото мислех, че шумът може да е от лещата и я гледахме на подемника, но нищо не излезе.

Niki Nikolv - всеки иска колата му де е с "екстри" друго си е П4 и 850w музика. Поздрави от София :)

П4 трака като трактор :)

Колко горе долу ще излезе едно обезшумяване?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

П4 трака като трактор :)

Колко горе долу ще излезе едно обезшумяване?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Засега съм решил само пода да направя и под таблото до духалките на задната седалка, че нещо голямата не иска да се обръща и не може да се свали. По моите изчисления около 400-500 с труда максимум.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, щумът не идва ли основно откъм мотора. В тази връзка, не е ли най-важно да се направи шумоизолация точно между мотора и купето?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Засега съм решил само пода да направя и под таблото до духалките на задната седалка, че нещо голямата не иска да се обръща и не може да се свали. По моите изчисления около 400-500 с труда максимум.

ясно, и моя като карам по чакъл и черно бая дрънчи но си мисля, че с изолация няма да стане.

Относно задните седалки:

спазваш ли последователността за сгъване на седалките? И аз в началото мислех, че има нещо повредено но като им хванах цаката сега няма проблем.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ясно, и моя като карам по чакъл и черно бая дрънчи но си мисля, че с изолация няма да стане.

Относно задните седалки:

спазваш ли последователността за сгъване на седалките? И аз в началото мислех, че има нещо повредено но като им хванах цаката сега няма проблем.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Не! Я напиши как става? Малката чат-пат се сгъва, но голямата 5 години не мога да я обърна, само се сгъва облегалката, а какво ли не мъчих.

 

До Bobby G. - точно заради това мисля да започна от пода и под таблото, без да го разглобявам + облицовка около скоростната кутия. Гледам някаква звукоизолация, подобна на тази в звукозаписните студия на нещо като пирамидки с дебелина 4мм или 6мм.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...