Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?


Flаme

Препоръчано мнение

Здравейте! :icon_bye:

 

Имам нужда от малко помощ...

 

Казусът е следният – налага ми се да прехвърля автомобил на пряк роднина (колата е Mitsubishi Outlander, ако има значение). Мисля да го направя, посредством дарение, защото май така излиза най-изгодно.

За да извърша прехвърлянето при нотариус, обаче, ми трябва удостоверение за застрахователна стойност / оценка на МПС.

С цел да избегна част от нотариалните такси, търся място в София, където биха могли безпроблемно да ми издадат такава оценка за, да речем, 500 лв.

Нямам много време за обикаляне и затова реших първо да поразпитам из форумите.

Ще се радвам на всякакви конкретни предложения и идеи (може и на лични).

 

Благодаря и поздрави! :drinks:

Редактирано от Flаme
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оценката за застрахователна стойност от застрахователна компания ли се предоставя, ако да, тя ще да е по т.н. шваке? Или бъркам? Чета по форуми, че е по - добре да се отиде при брокер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лятото прехвърлях автомобил, нотариуса ми обърна внимание, че при дарение има повече данъци отколкото при продажба (Данък дарение май беше ?)

 

Насочи ме към застрахователя от долния етаж, който издаде удостоверение за пазарна оценка срещу такса и така след 1-2 часа си имахме договор за покупко продажба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чета по форуми, че е по - добре да се отиде при брокер.

И аз така четох – сигурно даже сме попаднали на една и съща информация – въпросът е при кой точно брокер в София да отида? Някой, който ще ми свърши работата бързо и безпроблемно? Понеже ходих в офис на SDI и, много странно, но служителката там ми каза, че те не извършвали подобни услуги и трябва да се насоча директно към застрахователна компания... :confused1:

 

 

Лятото прехвърлях автомобил, нотариуса ми обърна внимание, че при дарение има повече данъци отколкото при продажба (Данък дарение май беше ?)

Интересно... Аз четох друго, но е съвсем възможно да съм попаднал на некоректна информация. Ще попитам някой нотариус кое е по-добре – "продажба" или дарение.

 

 

Благодаря и на двама ви за включването! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Колеги, включвам се, за да напиша каква е развръзката на казуса, в крайна сметка.

 

Успяхме да вземем въпросното удостоверение от застрахователен брокер. Мисля, че в застрахователните компании няма как да ви издадат оценка за съмнително ниска стойност... ;)

 

Всичко мина гладко – прехвърлихме колата чрез дарение, платихме доста ниска такса, а нотариуската ни съдейства с издаването на талона. Бързо, лесно и евтино!

 

Поздрави и благодарности на всички, взели участие в темата! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...