Премини към съдържание

Смяна съединител Аутлендър 1


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Може ли да ми кажете за колко време се сменя съединителя на Аутлендър 1 , понеже ми предстои пътуване , а и трябва да сменя съединителя.

Различни майстори ми казват ралични времена от 2-3 часа до 2 дена.

 

Моля за бърз отговор за да знам къде да отида :)

 

Благодаря Ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Може ли да ми кажете за колко време се сменя съединителя на Аутлендър 1 , понеже ми предстои пътуване , а и трябва да сменя съединителя.

Различни майстори ми казват ралични времена от 2-3 часа до 2 дена.

 

Моля за бърз отговор за да знам къде да отида :)

 

Благодаря Ви предварително!

 

Зависи от майстора, но за 2-3 часа едва ли... Ако си 4х4 кардана също е долу. За да не се претупа си отива над половин ден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от майстора, но за 2-3 часа едва ли... Ако си 4х4 кардана също е долу. За да не се претупа си отива над половин ден.

 

Много благодаря,

Поръчах и ми доставиха съединител EXEDY , за който бяхте писали в предни постове.

А помпите дали трябва и те да сменят или може ако е нужно да се сменят след поставянето на съединителя, че пак трябва да се поръчват .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш проблем с тях, не виждам смисъл да ги сменяш.

 

Ами незнам дали имам :)

Съединителя е твърд и по някога трудно влизат скоростите особенно задната и вече съм го поръчал и взел ЕКЗЕДИ -450лв, а когато натискам съединителя има едно " цъгъркане " отпред, надявам се като сменят съединителя вече да го няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам дали имам :)

Съединителя е твърд и по някога трудно влизат скоростите особенно задната и вече съм го поръчал и взел ЕКЗЕДИ -450лв, а когато натискам съединителя има едно " цъгъркане " отпред, надявам се като сменят съединителя вече да го няма.

 

 

И аз имах проблем, скоростите влизаха много трудно, едва включвах. Минах през DJ-я и ми реши проблема с ремонтен комплект на Seiken за долната помпа на съединителя...

 

http://realparts.ru/upload/watermark/temp/SK313812.jpg

Редактирано от Peter P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах проблем, скоростите влизаха много трудно, едва включвах. Минах през DJ-я и ми реши проблема с ремонтен комплект на Seiken за долната помпа на съединителя...

 

http://realparts.ru/upload/watermark/temp/SK313812.jpg

 

Мдаа , добре но Вие сте си от София, на мен ми е много далеч и немога да му закарам колата:( , та вчера съм оставил колата за смяна на съединител и тампони на задни носачи .Та надявам се да се оправи .Проблема е че в нашия град няма читави хора де разбират от японски коли :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа , добре но Вие сте си от София, на мен ми е много далеч и немога да му закарам колата:( , та вчера съм оставил колата за смяна на съединител и тампони на задни носачи .Та надявам се да се оправи .Проблема е че в нашия град няма читави хора де разбират от японски коли :icon_crying:

 

 

Идеята ми е, че може проблема да ти е елементарен със скоростите. Ремонтният комплект струва 10на лева, а ремонтът не е нищо особено, имай го предвид.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Снощи си взех колата със сменен съединител и наистина е мнооого "мек" чак немога да свикна.

За смяната му им се наложило да разкачат буквлано всико , поне така ми казаха. нещо разачили но немоаж да разбера и почти цялата хидравлична течност я нямаше и доляхме.

При смяна на съединител , нещо около хидравликата или рейката пиапа ли се?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Снощи си взех колата със сменен съединител и наистина е мнооого "мек" чак немога да свикна.

За смяната му им се наложило да разкачат буквлано всико , поне така ми казаха. нещо разачили но немоаж да разбера и почти цялата хидравлична течност я нямаше и доляхме.

При смяна на съединител , нещо около хидравликата или рейката пиапа ли се?

...при смяната на съединителя на кола като вашата, се налага да се свали и кормилната рейка,както и предния мост да "увисне" ,вкл. и разд. кутия да се демонтира, тъй като няма как да свалите ск. кутия.....за това може би са демонтирали и рейката, а с това и хидравличната течност изтича.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...при смяната на съединителя на кола като вашата, се налага да се свали и кормилната рейка,както и предния мост да "увисне" ,вкл. и разд. кутия да се демонтира, тъй като няма как да свалите ск. кутия.....за това може би са демонтирали и рейката, а с това и хидравличната течност изтича.......

 

АДМИРАЦИИ за DJ Tymbi :icon_rock: Много благодаря и за инфото по телефона :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

АДМИРАЦИИ за DJ Tymbi :icon_rock: Много благодаря и за инфото по телефона :icon_clap:

Сега трябва само да долея малко хидравлична течност :) и да си я подкарам отново :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хидравликата на волана не е с хидравлична течност. Наливай масло за автоматик.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хидравликата на волана не е с хидравлична течност. Наливай масло за автоматик.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

А така , моята е на минимума и щях да доливам не знаех че е така :icon_hmm: на казанчето има изписани символи за това ли са тоест за какво масло?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А така , моята е на минимума и щях да доливам не знаех че е така :icon_hmm: на казанчето има изписани символи за това ли са тоест за какво масло?

погледни снимкатаfc4ab05a4fcb466c27ec08aabb0d017b.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета , купих масло за автоматична скоростна кутия на MANNOl 1литър , ноложи се да долея около 100 грама :)

Редактирано от joro1979
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

погледни снимкатаfc4ab05a4fcb466c27ec08aabb0d017b.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Благодаря за отговора ,колега :icon_thumbup: да разбирам, масло за автоматични трансмисии (ATF),

стандарт DEXRON III или DEXRON II :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, сменихме съединителя и си влизат скоросстите нормално, педалът е мек,няма шум при натискане но:

изминъл съм около 300 км след смяната и понякога сутрин докато колата е студена скоростите влизат по-тудно , а понякога при смяна на скоростите лоста " прищраква " . дали има период на / време на напасване :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, сменихме съединителя и си влизат скоросстите нормално, педалът е мек,няма шум при натискане но:

изминъл съм около 300 км след смяната и понякога сутрин докато колата е студена скоростите влизат по-тудно , а понякога при смяна на скоростите лоста " прищраква " . дали има период на / време на напасване :rolleyes:

Това " прещракване" май си е нормално и при мен го има, бях чел и други колеги във форума да го споменават. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скоростите наистина леко прищвакват при смяна, това е нормално. Но не е нормално да влизат трудно, без значение топло или студено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, сменихме съединителя и си влизат скоросстите нормално, педалът е мек,няма шум при натискане но:

изминъл съм около 300 км след смяната и понякога сутрин докато колата е студена скоростите влизат по-тудно , а понякога при смяна на скоростите лоста " прищраква " . дали има период на / време на напасване :rolleyes:

....сменете си маслото на кутията с 75W80 GL4++, а не както го дават 75W90.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....сменете си маслото на кутията с 75W80 GL4++, а не както го дават 75W90.......

 

:icon_clap: DJ e велик :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: а марката на маслото има ли значение ?

 

М/у другото правите ли събирания на клуба и ходите ли малко да се покаляте извън пътя ?

Да вземем да спретнем по средата някъде едно уикендче :)

Редактирано от joro1979
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...