Премини към съдържание

Паджеро 3.2 DiD 2001 Бял дим от ауспухадравейте


Препоръчано мнение

Здравейте.

 

От скоро паджерото ми започна да прави следния проблем.

 

Като загрее двигателя се случва следното:

 

1. Спрял на място на D скорост с натисната спирачка оборотите сами падат на 500-600 за секунда и колата се разтриса цялата. Следва вълма от гъст бял пушек. После оборотите се връщат на 900-1000 и след 5-6 секунди пак същото.

 

2. Като тръгвам от спряло положение или когато форсирам над 2500-3000 оборота пак вълма от гъст бял дим. Забелязва се осезаема загуба на мощност точно в тези обороти. Ако форсирам над тях ( 3500-4000 ) колата се "изтрелва" изведнъж.

 

3. Като пусна климатика пак падат обороти и пак гъст бял дим.

 

Ако пусна на свободна скорост няма пушилки и двигателя си ръмжи напълно нормално.

 

Проблема е супер неприятен защото опушвам целия град с тоя джип... Вече отнесох няколко псувни на пътя.

 

Някой имал ли е подобен проблем? Надявам се да не е ГНП-то, но дори да е то има ли някакъв начин да разбера със сигурност?

 

Благодаря!

 

Поздрави,

Димитър

Редактирано от sematom
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

100% ГНП . Вероятно проблем с аванса. Направете една диагностика и ще се разбере.

Редактирано от Biser Savov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

100% ГНП . Вероятно проблем с аванса. Направете една диагностика и ще се разбере.

....човека се надявал да не е ГНП, а ти му попари надеждите.....за съжаление и аз сега ще му ги попаря като проблема му е ГНП.... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....човека се надявал да не е ГНП, а ти му попари надеждите.....за съжаление и аз сега ще му ги попаря като проблема му е ГНП.... :rolleyes:

 

...Ами супер...

 

Мога ли да го карам така или още повече ще се развали... Края на август мислех да ходя по морето по разни черни пътища... Дали ще ме остави някъде?

 

Мерси пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Ами супер...

 

Мога ли да го карам така или още повече ще се развали... Края на август мислех да ходя по морето по разни черни пътища... Дали ще ме остави някъде?

 

Мерси пак.

.....ами може и да се оправи ,ама за кратко , после със страшна сила пак ще се развали окончателно....на твое място не бих рискувал ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление щом и DJ го потвърждава няма смисъл да се умува. Има два варианта( но трябва диагносника) . Единият е счупен датчик(сменя се лесно без да се сваля гнп-то), другият е задрало бутало (или счупено)и счупен чоп на гърбичното колело. Това е голямата тесла.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...