Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Щека за масло Grandis 2.4


Препоръчано мнение

Колеги, имам елементарен въпрос :) към тези с Грандис 2004 производство и щеката за масло им е отзад на мотора!

Какъв цвят ви е дръжката (пластмасата) Моята е в бял цвят и имам чувството, че не е оригинална или не е на тази кола.

В нета на която съм видял е червен цвят на дръжката!

И ми е интересно, защо след една година от началото на производство сменят мястото на щеката! Т.е. слагат я отпред. Това е изкл. рядко явление при един и същ модел автомобил?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа, според ориг. програма на Мицубиши щеката е с бяла пластмаса и е само един модел. Сменят се тръбичките, където влиза тя през 11/2005г, но каква е причината не мисля че някой може да обясни. Такава с червена пластмаса няма за този модел.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с бяка пластмаса. Колко грандиси съм изгледал всичките бяха с бели щеки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че колегата се е заблудил нещо. На всички Грандис-и 2,4 бензин щеката е бяла и е от задната страна (зад капачката за масло). А на дизеловия 2,0 (TDI) е оранжево-червена и отпред на двигателя.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На дизелите всички са отпред на мотора.

На всички, които съм видял 2.4, които са отзад на мотора са с червена пластмаса!

След 2005 година на 2.4 са отпред и са бели и кръгли...като копче, а моята е бяла, като халка и пише на нея ENGINE

При мен проблема е, че колата да е малко под наклон, ама мн малко, което при други автомобили не е проблем, разликата в нивото на щеката се променя от макс до мин! Което ме води до размисли, дали конструктивно е сбъркано и поправено или тази щека не е за тази кола.

Редактирано от Federal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги може да се научи нещо :) Благодаря Мирослав и на всички останали. Това за автомата не се усетих :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 години ...

Здр след смяна на вътрешно каре, на автоматична скоростна кутия на Митсубиши грандис 2.4 165 коня,изтече масло,огладнях диференциала но не открих пробка за пълнене ако може някой да каже от къде се пълни маслото на диференциала.благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...