Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Mitsubishi Space Wagon


Препоръчано мнение

Привет,колеги!Мисля да летя до холандия за да си купя моя първи автомобил space wagon.Върху какво да обърна внимание когато го избирам?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,колеги!Мисля да летя до холандия за да си купя моя първи автомобил space wagon.Върху какво да обърна внимание когато го избирам?

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,колеги!Мисля да летя до холандия за да си купя моя първи автомобил space wagon.Върху какво да обърна внимание когато го избирам?

 

Да не е от Холандия, че е леш от ръжда. Да не е холандска сглобка, въпреки че само около 10% са японски. Направо се откажи от "ниската земя".

Тръгни на юг по- добре, към Апенините. :drinks:

 

...............

 

Ето тук, в пост 7 има малко информация по въпроса. http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=37615&st=0&p=345836&fromsearch=1entry345836

Редактирано от ZAPPA
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте,

търся точно вагон, попаднах на тази обява:

https://www.cars.bg/offer/5ef6234e9db14e00d04e6702

не пише конкретно за двигателя, но на задния капак се вижда надпис GDI, което значи че не може да се газифицира. С нашия бюджет, това е вагона който можем да си позволим из между другите обяви които излизат (с изключение на 2 оферти за хюндай сантамо, но не са 4х4)

Голяма ли е разликата в разхода (ценово), да търся ли с газ? ще се кара главно извънградско. не търся мощ, а икономия. не искам дизел

Иначе компромисен вариант е space star, но е доста по-малък от вагона.

Благодаря предварително

Редактирано от Valentin0
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да се изясни до колко е необходимо 4х4.

Последното поколение Space Wagon в Европа се е предлагало с 4х4 само в комбинация с 2.4GDI, на предно с 2.0MPI (в mobile излизат два броя).

При всички случаи 2.0 с газ ще е икономичния избор откъм разход и евентуална поддръжка свързана с двигател/скорости/предаване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще има каране и по черни пътища и баири. И аз искам 2.0 с газ...някак си GDI не ми вдъхва доверие...даже като се замисля предпочитам да може да е на газ, пък 4х4 на втори план. Има един вагон от по-старото поколение без 4х4, но е във Варна. Има леко чукнато на дясната врата, но иначе много ми харесва. Чудя се дали да не отида до там, но не знам добър сервиз да се прегледа...

Редактирано от Valentin0
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва сервиз - палиш, слушаш двигателя, трябва да работи развномерно без шумове, караш малко, трябва да дърпа добре, скоростите да влизат леко и да няма шумове от към кутията. Гледаш и зз ръжда най-вече.

Че са на възраст вече тези вагончета. Аз моето го ползвам вече 14-та година и съм супер доволен. Километрите му станаша повече но все така си дърпа добре. Гледам че има наченки на ръжда там където е резервната гума, явно задържа вода и кал. Не е нещо фрапантно, просто повърхностно. Но гледай най-вече скоростите, там им е слабото място, лагера на първичния вал се прецаква и почва да вие :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото.

 

А space runner заслужава ли си? намерих една, 4х4 с газово и цената ми се струва ОК

 

https://www.cars.bg/offer/5fb14337dcdae9405312b182

 

някой може ли да каже този двигател как е на газ?

също не знам багажника със свалени седалки колко по-малък е от на вагона. за рънъра не намирам размери на багажник (не само литри, но и мм)

 

може би утре ще пътувам да я гледам...

Редактирано от Valentin0
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото.

 

А space runner заслужава ли си? намерих една, 4х4 с газово и цената ми се струва ОК

 

https://www.cars.bg/offer/5fb14337dcdae9405312b182

 

някой може ли да каже този двигател как е на газ?

също не знам багажника със свалени седалки колко по-малък е от на вагона. за рънъра не намирам размери на багажник (не само литри, но и мм)

 

може би утре ще пътувам да я гледам...

Те са кажи-речи близнаци, с едни 20см примерно разлика в дължината в полза на Space Wagon. По двигател и 4х4 са 1:1 мисля.

122hp двигателя е 1.8MPI т.е. безпроблемен за LPG и важното е да няма ръжди, другото се прави срещу повече или по-малко пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление този рънър са го купили под носа ми :wacko:

Ще гледам едно сантамо (само да беше 4х4, ама не е) и още един рънър 4х4, на който обаче ми казаха че не работи климатика. Някой знае ли дали е възможно да се оправи и дали е сложно и скъпо?

Много съм се навил за тези два модела, всичко друго ми бледнее, утре ще погледна и едно субару форестър, но силно искам мицубиши!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Климатика може да се оправи, не е най-сложната система - компресор, кондензаторм управление. Да не те притеснява. Гледай особенно внимателно за състоянието на купето, да няма ръжди.

1.8 двигателя на Рънъра е по-евтин за подръжка от 2.0 на Вагона /няма балансиращ вал/. Пак дърпа добре а и рънъра е малко по лек. Който и да избереш няма да сгрешиш, гледай само състоянието на купето. За Субаруто с особенно внимание към изгнило че съм се нагледал на такива - от въм лачени а амортесьора влязъл вътре в купето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление този рънър са го купили под носа ми :wacko:

Ще гледам едно сантамо (само да беше 4х4, ама не е) и още един рънър 4х4, на който обаче ми казаха че не работи климатика. Някой знае ли дали е възможно да се оправи и дали е сложно и скъпо?

Много съм се навил за тези два модела, всичко друго ми бледнее, утре ще погледна и едно субару форестър, но силно искам мицубиши!

Ами с климатиците може да се окаже от просто - като липса на фреон, разбирай изпуснала е системата от старост (радиатор, пътища, уплътнения) до мъртъв компресор, но лично за мен това не компрометира автомобила ако е читав.

Редактирано от frantic_
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Здравейте, вероятно ми е изгорял алтернатора и не се зарежда акумулатора. Някой знае ли дали от други модели е съвместим? Също да питам за питав майстор около Търново

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Исках да редактирам горния пост, но май не мога.

Намерих втора ръка алтернатор от Спейс Вагон. Може ли да считам че на Сантамо и Спейс Вагона алтернатора е един и същ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мене може и да не е същия, така че ако има възможност да ги сравниш най-добре. Има разлики по двигатяля, не знам дали и алтернатора е сред тях. Ако механично е еднакъв няма да има проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...