Премини към съдържание

Проблем със серво на волана-Lancer 2008


ferrarko

Препоръчано мнение

Здравейте.

Да споделя за нов проблем. Сервото на волана ми изчезна за кратко!

Днес шофирах колата нямах проблем, после спрях да отворя портала и загасих колата. След като отново запалих и потеглих с колата, усетих че волана е труден за въртене, в същия момент ми светна картинка с волан, само че не успях да прочета какво пише, тъй като се смени от картинката за проблем ABS! Понеже имах работа, реших по-късно да видя какво става, но после картинката с волана повече не светна и сервото си работи, правих няколко опита с запалване/загасване и въртене на кръгчета, без резултат!

Колата е на 165000км.

 

Някой имал ли е подобен проблем?

Някакви предположения какъв е проблема?

Или още по-добре как се решава този проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах спомен, че съм чел във форума за подобен проблем и но отначало не успях да намеря темата.

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=33858&st=0&p=320935&hl=%C2%EE%EB%E0%ED&fromsearch=1entry320935

Тук се обсъжда този проблем, но аз не съм сменял скоро части по окачването, незнам дали има логика при решаването проблема на колегата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Да обновя темата, за някого може да е полезно.

Бях ходил в :mitsu-smiley: Бургас, за няколко проблема, включително и този.

След диагностика и замерване на акумулатора, вероятност за причината за проблема е слаб акумулатор. При запалване на колата тока е слаб и електродвигателя не може да стартира.

Смених акумулатора и от тогава отказване на сервото не е имало, дано и да не се появява!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това налива вода в мелницата на моята теория, че моят проблем с ABS-а миналото лято беше свързан със стар и слаб акумулатор. Уж ми ремонтираха ABS-а, но в същото време смених и акумулатора, който тотално отказа тогава и така и не пробвах ремонтирания ABS със стария акумулатор и не можах да "отсека" кое точно оправи проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

10-годишни са нашите коли. Каквото и да говорим, те не са направени да работят толкова дълго. Особено електрическите и софтуерните им системи. За нови сме :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

10-годишни са нашите коли. Каквото и да говорим, те не са направени да работят толкова дълго. Особено електрическите и софтуерните им системи. За нови сме :icon_n_king:

Нещо сте се объркали бе колеги!!!

Аз за 10г проблеми от това естество съм нямал!!!

Акомулатора си го смених на седмата година, без да е имало каквито и да е проблеми. Просто не отключи с копче, наложи се ръчноооо. После на контакт светна, ама не запали и написа, че батерията е лом! Смених си я и всичко беше 6-ти номер. Не ми е изчезвало ни серво, ни ABS.

Така че вижте ги карайте как си трябва тея коли.

Годините им нямат значение, а и като гледам и на пробег не са на кой знай колко.

Моята я продадох на 216К пушка.

Карайте ги по-сериозно тея коли, стига се возете само.

От пазене, вижте до къде сте я докарали.

И от мен да знаете, че колата е кат жената.

Не я ли настъпваш, започва да ти върти номера!!!

Иначе, за последното ти изречение съм съгласен! :icon_thumbup:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Пак да обновя темата!

По горе бях писал, че откакто смених акумулатора не съм имал проблеми с усилването на волана!

Ами похвалих се и преди няколко дни по "закона на Мърфи" при стартиране на колата сервото изчезна, при положение че 10мин преди това шофирах колата.

Изминах няколко метра без серво, след което се възстанови!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...