Премини към съдържание

Гуми й фланци за Пинин- какви и какво ще се промени


Препоръчано мнение

Здравейте исками се да сложа фланци и гуми за кал или всякакъв терен но какво ще се промени на пинина ако се направи тази интервенция- пинина е 1.8 мпй фултаим 4wd

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колега,

 

С фланците ще се подобри стабилноста на автомобила. Трябва да внимаш какви фланци ще сложиш, имава вероятност гумите да зачнат да упират в арките на калниците.

Същият ефект може да се постигне и с други джанти. Трябва да имат нулев или отрицател офсет, друг е въпроса могат ли да се намерят такива за Пинин.

 

Гуми - Кални гуми не бих препоръчал. Първо - много влошават пътното поведение, второ - тъй като нямаш бавни няма да можеш да ги ползваш пълноценно и трето - много по бързо се изностват от нормалните гуми.

Всетеренни гуми ще са по подходящи спорд мен.

Имайте в предвид, че няма да можете да сложите по голям размер гуми, защото ще опират в чашката на макферсона.

 

п.п. Каква точно ви е идеята? Какъв резултат очаквате с поставянето на фланци и по агресивни гуми?

 

Поздрави

Редактирано от iansto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните гуми са 215-65 r16 и съм намерил същия размер гуми а пък за фланците идеята ми беше да не опитат в долната част на чашката на макферсона

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагай едни А/Т та, същия размер и си свиркай. И гледай да не го тикаш в голяма кал.

П. П. МПАй ката с виско муфа ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Слагай едни А/Т та, същия размер и си свиркай. И гледай да не го тикаш в голяма кал.

П. П. МПАй ката с виско муфа ли е?

Подкрепям колегата за А/Т гуми ,също и за "голямата кал" От моя опит с колата бих казал ,че с super select кутията нещата се случват г/д извън пътя.Имам наблюдение на приятели с такива автомобили при който зацепването става чрез муфа

и просто за мен това тези коли не трябва да излизат извън пътя дори след лек дъжд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...