Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Вдигане на MITSUBISHI L200


Препоръчано мнение

.....моята е ръчка и ми дава колкото на Пепи камиона, около 9л/100 км. среден разход на гориво смесено ....при автомата не е много подходящ за офроад преходи, защото като го закъсаш, при мен поне може да се лашка, люлка напред назад......освен това моята е с пълен 100% блокаж на задния дифф.......

 

Като че ли и аз ще си взема ръчка за по сигурно.В момента карам Фронтера Б ръчка, може да се каже че съм доволен. Но L200 сякаш по ми е мерак, макар че мои приятели с Фронтери се опитват да ме убедят(за сега не особено успешно) че орела е по добър, но нямам преки наблюдения над Мицубишито. Супер селекта на Мицубиши ми харесва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като че ли и аз ще си взема ръчка за по сигурно.В момента карам Фронтера Б ръчка, може да се каже че съм доволен. Но L200 сякаш по ми е мерак, макар че мои приятели с Фронтери се опитват да ме убедят(за сега не особено успешно) че орела е по добър, но нямам преки наблюдения над Мицубишито. Супер селекта на Мицубиши ми харесва.

Няма база за сравнение между Фронтера и Л200, това са два съвсем различни автомобила. Фронтерата според мен е ужасен компромис и несполучлив опит за направа на джип - тежък, слабо окачване, ниски носачи, слаб мотор, малък просвет, неефективно 4х4 и т.н. Л200 има само един недостатък според мен - относително слабия мотор (поне този 136 к.с.). Във всяко едно друго отношение пикапа е перфектен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма база за сравнение между Фронтера и Л200, това са два съвсем различни автомобила. Фронтерата според мен е ужасен компромис и несполучлив опит за направа на джип - тежък, слабо окачване, ниски носачи, слаб мотор, малък просвет, неефективно 4х4 и т.н. Л200 има само един недостатък според мен - относително слабия мотор (поне този 136 к.с.). Във всяко едно друго отношение пикапа е перфектен.

 

По мнението на познати, "караш джип а поддържаш кола", е мнението им за орела. Но аз не мисля че е много голяма разликата в поддръжката спрямо Мицубишито. Както и да е, ще видя след месец и нещо какви оферти(Мицубишита) ще има в нета. Не ми се взима дясна дирекция че после да търся начин да я обръщам. Чувам че не винаги било много успешно, в смисъл че в последствие се получавали проблеми. А и като се замисля колко неща трябва да се подменят :icon_hmm:

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По мнението на познати, "караш джип а поддържаш кола", е мнението им за орела. Но аз не мисля че е много голяма разликата в поддръжката спрямо Мицубишито. Както и да е, ще видя след месец и нещо какви оферти(Мицубишита) ще има в нета. Не ми се взима дясна дирекция че после да търся начин да я обръщам. Чувам че не винаги било много успешно, в смисъл че в последствие се получавали проблеми. А и като се замисля колко неща трябва да се подменят :icon_hmm:

Поздрави.

.....примерни цени за Л200 от 2008 год. 2.5 литровия мотор.....

-масло с филтри ( всички филтри ) -около 200-220 лв.

-масла ск. кутия,разд.к-я,диф-ли - около 200 лв. ( при ръчна куутия )

-агр. ремък и ролки - около 600 лв. със смяната

-шарнири долни -от 30 до 60 лв. бр....

-шарнири горни - от 30 до 50 лв. бр.

-амортесьори предни - от 100 до 200 лв. бр.

-ресьори -от 300до 500 лв. бр.

-предни накладки -от 30 до 120 лв. к-кт

-задни накладки -от 60 до 100лв. к-кт

....както виждате ,въобще не е скъпо и подръжката на една Фронтера може да е малко по евтина, но пък я правите по често....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....примерни цени за Л200 от 2008 год. 2.5 литровия мотор.....

-масло с филтри ( всички филтри ) -около 200-220 лв.

-масла ск. кутия,разд.к-я,диф-ли - около 200 лв. ( при ръчна куутия )

-агр. ремък и ролки - около 600 лв. със смяната

-шарнири долни -от 30 до 60 лв. бр....

-шарнири горни - от 30 до 50 лв. бр.

-амортесьори предни - от 100 до 200 лв. бр.

-ресьори -от 300до 500 лв. бр.

-предни накладки -от 30 до 120 лв. к-кт

-задни накладки -от 60 до 100лв. к-кт

....както виждате ,въобще не е скъпо и подръжката на една Фронтера може да е малко по евтина, но пък я правите по често....

 

Повечето консумативи са горе доло същите цени. Масло на кутиите и диф-ли не съм сменял, не знам цената. Ангренаж няма, но пък има денферна шайба. Общо взето не особена разлика в подръжката, но пък повече плюсове за Мицубишито, макар че не съм карал нито съм се возил.

 

Благодаря. Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да се върна на темата за повдигането. Понеже Фронтерата съм я повдигал с подложки, виждам че и за Мицубишито има такива. Та когато се повдигне на Фронтерата се отнемат едни пластинки на горните носачи, да се регулира ъгъла на гумата(мисля). Мицубишито има ли такива пластини?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mоже ли да се направи подобно допълнително повдигане с подложки на Паджеро. За първи път чувам за такова нещо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mоже ли да се направи подобно допълнително повдигане с подложки на Паджеро. За първи път чувам за такова нещо

...не, освен ако Паджерото не е 1 или 2.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте. Ще използвам тази тема, за да не отварям нова. Може ли да ми препоръчате задни амортисьори за L200 2008г. За момента не мисля да го вдигам, защото искам да си запазя комфорта при извънградски пътувания, но ако сложа Добинсан, както Dj Tumbi препоръчва и впоследствие реша да усилвам задните ресьори дали ще мога да използвам същите амове?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да питам някой монтирал ли е на L200 / 2008г багажник на покрива. Може да покрива част и от хардтопа. Ще ми свърщат работа и напречни греди, но предпочитам багажник.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...