Премини към съдържание

Проблем след смяна комплект ангренаж


mitsubishiNL

Препоръчано мнение

Здравейте,след подмяна на комплект ангренаж и помпа ми светна чек-ин и абс,колата започна да работи неравномерно и прекъсва. От гаража ми казаха че е от сензор за охл.течност??? В момента търсим нов...но няма в наличност. Това се случва в Холандия. Имам съмнения че е от друг проблем. Приемам предположения или линкове към подобни теми. Благодаря предварително

 

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е автомобила?

Връзка между смяна на ангренаж и светнала лампа ABS е малко вероятна.

Mitsubishi Galant 2.5 V6 163pk .бензин-G3(lpg). Гаражчията запали мотора след смяна на ремъка и водната помпа и закачи сензора . След това провери белезите които съвпадаха. След монтиране на хидравлична помпа,климатик и окачване . След запалване на двигателят и времето през което доливахме антифриз и спирахме и отново стартирахме мотора ,работи неравномерно. Качва обороти рязко до 2000 и ги смъква рязко до 1000.

 

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мека ти е задна дясна гума, затова.

Абе какви са тия гаражи? Не са ти зацепили ангренажа правилно.

Възможността от неправилно поставене е голяма.....присъствах като правиха белези....доколкото съм запознат има фабрични белези. В гаража не са правили смяна на ангренаж с такъв V образен двигател....трябваше да пътувам за Чехия на 28дек. И този гараж беше единствената възможност....пътувах с друга кола...но искам да се разреши този проблем. Свети че кина и АБС и работи неравномерно...от 2000 оборота пада рязко на 1000 оборота и пак качва....

 

 

Verzonden vanaf mijn iPad met Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Моля, не правете смяната при "майстори", които нямат представа какво правят!

2018-та година сме!

Неправилно са зацепени ремъците.

Когато се сменят водна помпа и ангренаж, некадърните майстори 'запалват' двигателя на подемника,

без да подозират, че така объркват сензорите на ABS и TCL (ако има такъв). И така те дават грешка.

Тогава колата трябва да се покара, за да изчисти грешката от само себе си, а ако това не стане трябва да се премахнат грешките с MUT, Launch или там кой каквото има.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля, не правете смяната при "майстори", които нямат представа какво правят!

2018-та година сме!

Неправилно са зацепени ремъците.

Когато се сменят водна помпа и ангренаж, некадърните майстори 'запалват' двигателя на подемника,

без да подозират, че така объркват сензорите на ABS и TCL (ако има такъв). И така те дават грешка.

Тогава колата трябва да се покара, за да изчисти грешката от само себе си, а ако това не стане трябва да се премахнат грешките с MUT, Launch или там кой каквото има.

И аз съм на това мнение..вече...просто доверието носи неприятности в определени моменти. Другото е че сега съм поръчал и сензор-датчик за кол.вал ...гаразчията е намокрил с антифриз....абе трагедия.....замислям се да взема колата с платформа и на читав майстор...разходите ще са за некомпетентния!

 

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...