Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте!

Отдавна обмислям тази екстра. Определено е в графа "необходими". В нашите автомобили е заложена, но не съвсем. Сензорите, разположени във вентилите, работят на различна честота от нашата за Европа - 215 вместо 433MHz. За да ги ползваме, трябва да се смени блока, ключа (защото и той е на друга честота) и да се извърши активация на функцията. И тогава щастието няма да е пълно. Ако има проблем с някоя от гумите, на таблото ще светне предупредителен сигнал, но коя от гумите е, няма да е ясно. И така стигнах до извода, че ще бъде външна система. На пазара има доста предложения от различни производители. Избора ми бе steel mate. Предлагат богат асортимент. Основно са два варианта на сензорите - с вентил и с капачка. И разнообразие от модификации - с извеждане на информацията на дисплея на таблото (за коли с такъв); на телефон (андроид или iphone); на устройство с работен екран, поставено в запалката. Всички предлагат едно и също - инфо за налягането и температурата на гумите. Тъй като имам два комплекта гуми с различен цолаж, избрах варианта с извеждане на информацията на дисплея и с капачки - сменям гумите, сменям капачките. В противен случай, трябваше да купя още един комплект вентили, а не са евтини.

post-9651-008685200 1505636590_thumb.jpg

post-9651-087966500 1505637352_thumb.jpg

post-9651-050360300 1505637633_thumb.jpg

Ако някой избере този вариант, трябва да знае, че по време на движение MMCS не позволява извеждане на видео на екрана. Има начин, да се заобиколи това ограничение - с хак, но платен. Другият начин е свързване към камерата за обратно виждане. Кой от кой по-неудобни :) Другите предложения на това изделие са доста по-лесни за монтаж.

От менюто се настройват горна и долна граница за налягането в гумите както и мерните единици за налягане и температура.

post-9651-061457300 1505636767_thumb.jpg

Слад като се сложат капачките на съответните гуми (всяка си има надпис),

post-9651-084837900 1505637576_thumb.jpg

трябва да се извърши инициализация. Информацията се актуализира след подаден контакат (при моделите с вентили - по време на движение),

post-9651-086674100 1505636952_thumb.jpg

ако има излизане на някоя от гумите от зададените параметри, получавате звуков сигнал и информация на дисплея - коя е и какъв е проблема.

post-9651-052120100 1505637430_thumb.jpg

Удобно. Изпробвах го - работи! :)

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво е това, на мен ми се е случвало да карам с напълно спаднала гума без да разбера. Беше срязана отстрани и бях тръгнал към сервиз за реглаж. Пристигам и монтьора ми вика - ти видя ли си гумата? :)

 

Само че виждам един доста сериозен проблем, какво правим като някой открадне яко изглеждащите капачки? Мен ми ги крадат като са съвсем обикновени гумени, тия гаранция ще заминат бързо.... Варианта за вътрешно разположение в джантата според мен е по-удачен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само надежда ми остана! :) Дано някой не се огледа в тях. Имат някаква калпава система за противодействие с контрагайка, но вдигнат ли им мерника - край.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...