Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Добавки за дизел


Беки

Препоръчано мнение

Здравейте,

Вече 3 месец карам Спейс дизел. Досега не съм карал дизел. Минах близо 3 000 км и съм доволен от колата като пъргавина. Преди няколко дни ми казаха, че за почистване на дюзите през 3 000 км трябва да да сипвам масло Pro Tec. Не знам трябва ли и какъв ефект ще има. Отделно ми казаха, че и зимата трябва да сипвам нещо в резервоара. Интересно ми е какво е мнението на стари пушки в карането на дизел?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Вече 3 месец карам Спейс дизел. Досега не съм карал дизел. Минах близо 3 000 км и съм доволен от колата като пъргавина. Преди няколко дни ми казаха, че за почистване на дюзите през 3 000 км трябва да да сипвам масло Pro Tec. Не знам трябва ли и какъв ефект ще има. Отделно ми казаха, че и зимата трябва да сипвам нещо в резервоара. Интересно ми е какво е мнението на стари пушки в карането на дизел?

Здравей,карай си звездичката и не мисли за никакви специални масла и добавки! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз лично съм против добавките,всяка уважаваща себе си фирма ги влага в горивото,и то в съотношение.може би само зимата на минус...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зимата, ако е много студено, може да сипеш до 30% обикновен бензин.

 

Искаш да кажеш, че ако сипя 10 л. дизел после да сипя и 3 л бензин? А има ли някакъв ред - бензин дизел или дизел бензин ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че ако сипя 10 л. дизел после да сипя и 3 л бензин? А има ли някакъв ред - бензин дизел или дизел бензин ?

 

Ред няма. Това с бензина го практикувам от 5-6 години и зимата никога не съм имал проблем с паленето (до сега съм карал друг автомобил), тази зима ще ми е първата със Space Star-a, но смятам, че не би трябвало да имам проблеми. При мен съотношението е на около 20 л. дизел 2-3 литра бензин. Тоест около 10%.

Редактирано от AntonP
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ред няма. Това с бензина го практикувам от 5-6 години и зимата никога не съм имал проблем с паленето (до сега съм карал друг автомобил), тази зима ще ми е първата със Space Star-a, но смятам, че не би трябвало да имам проблеми. При мен съотношението е на около 20 л. дизел 2-3 литра бензин. Тоест около 10%.

 

Благодаря за информацията!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Miroslav, без да се имам за кой-знае какъв капацитет ще споделя, че навсякъде където съм чел, дори по официалните сервизни документи на различни автомобили били те обикновен дизел, PD или common rail се препоръчва използването на бензин зимно време до 30 %. Аз лично предпочитам да практикувам наливането на бензин преди да имам проблеми с паленето, за да няма неприятни изненади сутрин. Все пак това е личен избор, но миналата зима при -28 градуса без да се притеснявам отидох на работа. Силно се съмнявам, че ако не бях сипвал нищо щях да успея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно на двигатели с директно впръскване (common-rail и PD) не е препоръчително да се добавя бензин в дизеловото гориво.

Ако двигателя и акумулатора са изправни, нямат проблеми с паленето, продават се и добавки за понижаване температурата на замръзване на дизела, но и без тях аз поне не съм имал проблеми с дизели и паленето зимата (последните 15 години съм карал единствено дизели).

Това, което съм написал, е извадка от официалната инструкция за експлоатация на производителя на Space Star :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...