Премини към съдържание

Закупуване на Eclipse 2G


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Гледах доста от постовете, предполагам, ще получа доста "Хейт" :icon_blush:

Но от както имам книжка (12г) винаги съм искал тази кола и реших за 30 годишнината си да се поглезя а имам и възможност сега.

Харесал съм Eclipse 2G: http://www.cars.bg/offer/c2165699

Вчера ходих да го видя, за малкото време което го огледах и покарах видях няколко неща и искам да попитам какво мислите като ветерани.

1. На пръв поглед изглжда доста запазена има няколко забелжки козметични и раждата не е много дори и по "бомбетата" от това което можех да видя без да се вдига.

- Колко трябва да се притеснявам за раждата и някой от вас разколачвал ли е да остане само шасито и да го карал някъде да го закърпят и оправат?

2. Момчето каза че климатика работи но има нужда от "фреон" <-- Колко може да се вярва не знам и евентуално ако не е това на какви суми вървим?

3. Съединителя за мен отделя много горе, но скоростите се сменят добре няма "хъркане" не мога да преценя за пребоксуване много малко съм карал тази кола.

4. Като я изръчках горе доло 150км/ч някъде светна лампата за маслото, по-някое време изгасна(ламапта), колата работи равноменро но я гледах в загрятло състояние а не от стъдено.

 

Цената е 3900 колата е в Перник докарана от Германия карана 6 месеца в България с изрядни долументи, като цяло това успях да видя. Цената за мен е доста но пък екземпляра не е лош спрямо други по ефтини "гробници".

 

Какво мислите? Има ли някой итусяст който има познания и е имал и карал тази да дойде с мен да я види? Или да менасочите какво още мога да гледам?

 

Благодаря!

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей бъдещ колега :mitsu-smiley: !

 

Добре си се ориентирал и изглежда си прочел повечето нужна информация при закупуването на този автомобил. На тези километри очаквай лека ръжда по бомбетата както си видял, и отзад на калниците от вътрешната страна пред задните колела. Има 2 тапи за отводняване и там редовно се събира вода и не се оттича правилно. Но иначе другаде рядко ръждясват. Ако го хванеш в зародиш (лек шлайф/грунд/боя) ще елиминираш прогресирането на ръждата на тези места.

 

Ако беше преди 4-5 години, тази цена ще е доста добре, но днешно време не струват толкова, колкото и да са оригинални. Максимум 3400-3500 и то при още по-добър оглед на всички скрити проблеми. Лампата на маслото може да е не добър контакт долу на буксата към маслената помпа.

 

Това с фреона всички сме го чували, при тези коли климатиците са пушка, просто след определно време трябва да се допълни или смени изцяло течността.

 

Отделянето на съединителя може да се регулира вътре от педала принципно, но има вероятност да е стар и да не е сменян през всички тези километри. От място на 4та ако тръгва колата без никаква газ и не мирише на кофти ще рече че не е толкова зле. Но пък зависи какъв автомобил си карал преди това, може да ти се струва много по-различно заради това.

 

И финално, поискай доказателство (бележки, кутии и прочие) за кои части (консумативи) са сменяни и точно преди колко време. Ако не може да ти ги предостави си приготви едни 400-500 лева за основно обслужване (водна помпа, ролки, ремъци, масла филтри и т.н).

 

Късмет с покупката и според мен е доста добра идея като за 30тата си годишнина да си закупиш този автомобил. Но имай само напредвид че в никакъв случай не са 'бързи' (както от бързи и яростни :D ), но пък е забавна кола с много приличен вид и динамика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Kryndon,

 

Надявам се скоро да бъде :mitsu-smiley: колега.

 

За това което видях и за състоянието и аз съм на твоето мнение за цената, затова се обадих и му предложих 3500, за съжеление има многа малко екземпляри който не са пипани от "гаражния майстор" при това не само в България а и чужбина.

За консумативите аз съм малко "Тома не верний" и така или иначе ще ги сменя :)

Зa съединителя може и да си прав малко съм разглезен от няколко години карам нови коли не висок клас но новото си е ново (Chevy Aveo, Nissan Qashqai)

 

Покупката няма да е края, ще разчитам на хора форума и на полезни сайтове, имам доста идеи надявам се да ми се полъчат.

 

Благодаря за сега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :mitsu-smiley: Колеги,

 

Много се радвам, че мога да ви нарека така.

Много е яко да сбъднеш една мечта, макар и за не малка сума от 3700лв, но както всички знаем "Кеф цена няма".

 

Нали знаете във фитнеса, когато вдигате тежести в един момент просто мускула "отказва", но има приятел който леко побутва и ти успяваш, такъв беше отговора на Kryndon.

Такаче специални Благодарности на Kryndon.

 

Иначе да ми е честито :D

 

http://prikachi.com/images.php?images/208/9148208v.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/209/9148209J.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/210/9148210z.jpg

 

През идната седмица ще я пререгистрирам и се започва :icon_rock: :rulez: :help: :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :mitsu-smiley: Колеги,

 

Много се радвам, че мога да ви нарека така.

Много е яко да сбъднеш една мечта, макар и за не малка сума от 3700лв, но както всички знаем "Кеф цена няма".

 

Нали знаете във фитнеса, когато вдигате тежести в един момент просто мускула "отказва", но има приятел който леко побутва и ти успяваш, такъв беше отговора на Kryndon.

Такаче специални Благодарности на Kryndon.

 

Иначе да ми е честито :D

 

http://prikachi.com/images.php?images/208/9148208v.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/209/9148209J.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/210/9148210z.jpg

 

През идната седмица ще я пререгистрирам и се започва :icon_rock: :rulez: :help: :drive:

 

Ееее браво колега, айде да ти е честито Затъмнението и много много безаварийни! Тези коли са адски здрави в крайна сметка, просто искат редовна поддръжка. :rulez:

 

Каквито въпроси имаш, не се притеснявай да ми пишеш на лично или пускай теми, но почти всичко около тези коли е изписано и тук и в други форуми (DSMTuners.com най-вече).

 

По-специфични части също се намират, ту у колеги в страната или извън.

 

Айде успех със регистрацията и пущай още снимки когато можеш :rolleyes: :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Честито и от мен на новия колега, пожелавам ти много безаварийни и дано наистина си си сбъднал мечтата, и не останеш "разочарован" от дребните недъзи на модела. Защото не е толкова важно, че тук там ти скърца, а Духа, който има тази кола :drinks: :mitsu-smiley: :icon_rock:

 

Хайде не е ли време за едно Затъмнено събиране, че ми се иска да се запозная с готини хора с готини коли :rulez:

 

ПО-здрави! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...