Премини към съдържание

Нов във фен клуба


bobifon

Препоръчано мнение

Здравейте на всички!

Само на няколко дни съм във форума, много полезна информация открих, за което благодаря на всички!!!

Карам Каризма 1.9 ТД - 97 г.от година и нещо - влюбен съм в този автомобил :mitsu-smiley:

Пасва ми като интериор и динамика. До момента не съм се сблъсквал с нищо сериозно(да чукам на дърво).

В началото много приятно се изненадах от цената на смяната на водната ми помпа-60лв.с труда. Сега като се замисля това е за ремонтите до сега. Имам известен опит със смяна на лампички по таблото, или което е малко дразнещото - по откриването на точните по магазините. Например сега едната ми страна на климатроника свети в леко синкаво, а другата в бледо жълто.

Последното което направих по Каризмата е, че сложих лети джанти 15"със съответно гуми 195-55-15. Оказа се, че 195-60 не стават :icon_hmm: . така реагирам защото ми се струва, че сега вози малко - по твърдо.

 

По време на смените на джантите забелязах, че гуменото уплатнение в горния край на бианетката ми е скъсано. Искам да попитам, дали това е проблем, трябва ли да я заведа на доктор или да изчакам?

 

Това е за сега. Надявам се в бъдеще да бъда съпричастен и полезен в този форум :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не е вярно че не стават 195/60/15 моите зимните гуми са на 65 а пак летните ми са 205/50/16 на 7.5 инчова джанта

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не е вярно че не стават 195/60/15 моите зимните гуми са на 65 а пак летните ми са 205/50/16 на 7.5 инчова джанта

 

Съгласен съм. В последствие с един гумаджия се разбрах за зимни да сложа на 60. А отностно джанта 7.5 инчова - в някакъв сайт четох, че максимумът за Каризмата са 6 инчовите.?.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да ти кажа като гледам и 17 ще се саберат ама проблема е отзад ще опират във веждите моите малко опират затова ги пречуквах навътре ама да ти кажа пак вози добре нали е :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мойта я карам с 205/45/16, вярно е че твърдо вози, но за сметка на това е много стабилна на завои. Но за зимата трябва да измисля друг вариант... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко много хубаво, но я кажете откаде да си издиря джанти за тази каризма, аз тук в Благоервград нищо не открих по гумаджийници и магазини. И аз съм склонен към вариант 205/45/16, ако имате и за продаване пишете Л.С. или ме ориентирайте из София къде да търся!!!

 

Благодаря предварително !

 

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

на 45 са малко нисички колега като се има предвид дупките по пътищата, аз на 50 съм много доволен не съм кривил джанта с тях :mitsu-smiley: провери в mobile.bg мисля, че има такива с твоята болтова

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...