Премини към съдържание

нотификация за смяна на масло


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

наскоро закупих Mitsubishi Lancer 2008 DiD. Веднага го обслужих като смених редовните консумативи - комплект филтри, масла, ролки, ремъци. Но все още преди да запаля ми излиза нотификация за смяна на масло. Предполагам, че трябва да се нулира в компютъра. Бихте ли ме насочили къде в София мога да отида, за да извършат тази услуга или аз сам мога чрез настройките от борд компютъра а нулирам таймера за смяна на масло?

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сам можеш. На изключена кола натискай инфо копчето докато стигнеш до екрана с нотификацията. Задръж инфо копчето докато издаде звук и покаже CLEAR на екрана. Пусни копчето и го натисни веднъж.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сам можеш. На изключена кола натискай инфо копчето докато стигнеш до екрана с нотификацията. Задръж инфо копчето докато издаде звук и покаже CLEAR на екрана. Пусни копчето и го натисни веднъж.

 

Пробвах, но все още излиза:

https://drive.google.com/open?id=0B99B0hKX5uUsOE5UOXpWbTM1bVk

Редактирано от mavrodiev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този сигнал не мисля, че е за да ти напомни да смениш маслото, тогава картинката е с гаечен ключ, ако не се лъжа! По-вероятно е сигнал за проблем с маслото! Ако са ти дали книжката с инструкцията, провери какво пише вътре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази иконка винаги се появява при запалване на колата. Това не е индикация за проблем, а че измерва нивото на маслото. :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази иконка винаги се появява при запалване на колата. Това не е индикация за проблем, а че измерва нивото на маслото. :icon_n_king:

 

 

Благодаря колега, че доста се рових из manual-a и пишеше, че е проблем, ако се появи тази иконка по време на работа на двигателя :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По време на работа на двигателя, ако се появи, значи има проблем. Но винаги се появява при запалване.

 

Днес на мен ми светна целият екран като коледна елха - светна ABS-ът, а заради него и ASC OFF и SERVICE REQUIRED. Ще се посещава сервиз, изглежда нещо по ABS-a е дало фира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес грешките изчезнаха от самосебе си, вкл. няма червена лампа за ABS, и се усеща, че ASC работи, щото при рязко ускорение от нулева скорост, "прихваща" волана.

 

Въпреки това я оставих за проверка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...